Udana inauguracja sezonu 2011/2012

Dnia 03.09.2011r. w  Głubczycach został zainaugurowany sezon 2011/2012 w badmintonie. Został rozegrany Pierwszy Krajowy Turniej Seniorów i Juniorów Młodszych.

W zawodach oprócz zawodników z Niepołomic, Jeleniej Góry, Sobótki, Głubczyc, Bierunia, Kędzierzyna - Kożla, Ropicy Polskiej, Bogatyni, Pszczyny, Suwałk, Sianowa i Częstochowy wystąpiła również ekipa z Podkarpacia,  którą reprezentowali badmintoniści z Mielca, Ropczyc, Widełki oraz oczywiście Straszęcina. Wśród Juniorów Młodszych najlepiej spisał się zawodnik Rafał Gurga, który w grze pojedynczej startując jako rozstawiony z numerem 1 udowodnił swoją wyższość nad pozostałymi zawodnikami w tej kategorii i bezapelacyjnie wygrał całe zawody. Rafał wystąpił również w grze mieszanej ze swoją  Magdaleną Machnik,  gdzie docierając do finału ulegli po zaciętym trzy-setowym pojedynku wyżej rozstawionej parze z  Słupek/Rogalska. W grze podwójnej dziewcząt na trzecim stopniu  stanęły  Magdalena Machnik i Agnieszka Szymaszek, które wystąpiły po raz pierwszy ze sobą po rocznej przerwie. W  kategorii Seniorów na najniższym stopniu podium dwukrotnie stanął również Wojciech Buczyński. Po raz pierwszy w grze podwójnej mężczyzn w parze z Dominikiem Stebnickim z Głubczyc, później w grze mieszanej wraz z Anną Belicką z Suchedniowa.  Należy zaznaczyć, iż Wojtek jest  jeszcze juniorem , tym bardziej sukces znaczący.