Wysoka forma naszych Juniorów przed Mistrzostwami Polski

ania1004 marca 2012 r. w Ropczycach odbył się Preferowany Turniej Juniorów Forza Junior Cup. Do pozyskania była duża ilość punktów do list klasyfikacyjnych, które szczególnie są cenne się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów. W bardzo mocno obsadzonym turnieju rozegranym systemem pucharowym nasi zawodnicy zdobyli czołowe lokaty, jednak jak podkreślają trenerzy do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

Kinga Stefańska i Anna Moskal, najlepsze Juniorki Orbitka zajęły odpowiednio po dwa srebrne medale. Kinga w grze mieszanej z Sebastianem Sado (Sokół) i w deblu właśnie z Anią Moskal. Ania dorzuciła srebro w grze pojedynczej. Dobrze zaprezentowały się miksty: Konrad Zaucha i Katarzyna Gruszka oraz Rafał Gurga i Joanna Stanisz (Sokół) zdobywając brązowe krążki. Na najniższym stopniu podium stanęły także dziewczyny w grze podwójnej - Katarzyna Gruszka i Justyna Zaucha. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą sie za niespełna dwa tygodnie w Głubczycach. Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy, zapewniają, że jadą do Głubczyc po najwyższe laury. Życzymy powodzenia.