Dzieci znów pokazują siłę Orbitka!!!

gabiW sobotę 10 marca 2012 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu odbył się drugi w tym roku Wojewódzki Turniej Dzieci w badmintona. Na starcie stanęła największa w historii ilość zawodników 32 chłopców i 21 dziewczynek. Uczestnicy reprezentowali kluby: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Jagiellonka Medyka, UKS Arka Umieszcz, UKS Sokół Ropczyce, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS TKKF Sprint Rzeszów, UKS Start Widełka i UKS Badmintona Volant Mielec.

Zawody zostały rozegrane systemem grupowo-pucharowym w kategorii dziewczynek i systemem grupowym w kategorii chłopców. Nasz klub reprezentowała 14-osobowa ekipa. Wśród chłopców, całe podium należało do najmłodszych zawodników ze Straszęcina, najlepszy okazał się po raz kolejny Patryk Michałek, który wygrał wszystkie swoje pojedynki bez straty seta. Drugie miejsce wywalczył Wiktor Grzyb, który po raz pierwszy zagrał w finale, natomiast trzecie miejsce zajął Michał Kosztyło. W pierwszej "10" uplasowało się aż 5 naszych zawodników. W rywalizacji dziewcząt drugie miejsce zajęła po raz kolejny Klaudia Świątek druga zawodniczka  rankingu dzieci wśród dziewcząt. Piąte miejsce zajął Sebastian Gąsior, a dziewiąte Konrad Krystek. Również dziewiąte miejsce zajęła Asia Szerszeń. Na jedenastym miejscu uplasował się Tomek Giermata. Orbitek reprezentowali także: Jakub Kusza, Filip Serafin, Filip Czerwiec i dwóch najmłodszych zawodników klubu: 6-latkowie Gabryś Grzyb i Aruś Dydyński. Z turnieju na turniej rośniemy w potęgę.