Grad medali w Mistrzostwach Podkarpacia

aga2W ostatnie dwie soboty czerwca w hali sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego kolejno  Młodzików, Juniorów i Juniorów młodszych w badmintonie. W zawodach udział wzięli wszyscy najlepsi badmintoniści z Podkarpacia na czele z tegorocznymi medalistami Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasz klub  reprezentowali najlepsi zawodnicy w kategoriach: młodzik, junior młodszy  i junior . W kategorii wiekowej do lat 15 (Młodzik) z naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Szymaszek,

która zdobyła bezapelacyjnie złoty medal w grze pojedynczej oraz złoty medal w grze mieszanej wraz z partnerem klubowym Kamilem Michałkiem. Agnieszka (złota medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej i brązowa w grze pojedynczej) udowodniła, że w sezonie  2012/2013 nie miała sobie równych w województwie oraz należała do ścisłej czołówki w kraju. W kategorii wiekowej do lat 17 (Junior Młodszy) medale  zdobywali  tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej dziewcząt brązowy medal zdobyła Agnieszka Szymaszek pozostawiając w tyle starsze koleżanki. W grze pojedynczej chłopców srebrny medal zdobył Rafał Gurga (srebrny medalista MP w grze mieszanej i brązowy w grze pojedynczej). W grze mieszanej na pierwszym stopniu podium stanęła para Kamil Michałek/Anita Mielniczek, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała mikst Rafał Gurga/Gabriela Ślisz. Należy dodać, że w tym pojedynku urazu nabawił się R.Gurga. W grze podwójnej dziewcząt srebrny medal  zdobyły Magdalena Machnik (brązowa medalistka MP w grze podwójnej) oraz Agnieszka Szymaszek a na trzecim stopniu podium stanęła para  Gabriela Ślisz (srebrna medalistka MP w grze mieszanej) i Anita Mielniczek. W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce zajął Kamil Michałek w parze z Igorem Iwańskim z Mielca. W kategorii wiekowej do lat 19 (Junior) medale  zdobywali również  tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej chłopców brązowy medal zdobył Wojciech Buczyński (brązowy medalista MP w grze podwójnej). W grze podwójnej chłopców złoty medal zdobyli Wojciech Buczyński i Konrad Zaucha (brązowy medalista MP w grze mieszanej). W grze podwójnej dziewcząt srebrny medal zdobył debel Gabriela Ślisz/Anita Mielniczek a medal brązowy przypadł parze Katarzyna Gruszka (brązowa medalistka MP w grze podwójnej i mieszanej) i Magdalena Machnik. W grze mieszanej na pierwszym stopniu podium stanęła para Rafał Gurga/Gabriela Ślisz a tuż za nimi na drugim stopniu podium uplasowali się Konrad Zaucha/Katarzyna Gruszka. Start w Mistrzostwach Podkarpacia dla naszych zawodników był ostatnim startem w sezonie 2012/2013. Medale Mistrzostw województwa były uwieńczeniem wcześniejszych triumfów w Mistrzostwach Polski, gdzie należy przypomnieć, że nasz klub zdobył 9 medali i zaliczył jeden z najlepszych sezonów od czasów powstania klubu.

 

 

Licznik odwiedzin