Silesia 2013

silesia2013W dniu 14.09.2013r. w hali sportowej w Głubczycach odbył się coroczny Międzynarodowy Turniej Badmintona „Silesia Cup”. W zawodach udział wzięło blisko 100    zawodników z Polski oraz z Czech. Nie zabrakło również reprezentantów UKS „Orbitek” Straszecin. Barw Naszego klubu  bronili: Magdalena Machnik, Agnieszka        Szymaszek, Kamil Michałek oraz Patryk Michałek.  W kategorii Junior Młodszy zawodniczki UKS „Orbitek” Straszęcin – Magdalena Machnik i Agnieszka Szymaszek        stawały trzy razy na podium.<WYNIKI>

Na I miejscu  rywalizację  singlistek ukończyła Agnieszka Szymaszek. W grze podwójnej dziewcząt, również złoty medal przypadł parze Magdalena Machnik/Emilia Jaworska(MKS „Spartakus” Niepołomice), natomiast w grze mieszanej mikst Rafał Markowicz (UKS „Orliki” Ropica Polska)/Magdalena Machnik stanął na drugim stopniu podium nieznacznie ulegając w decydującym pojedynku parze B.Piekarz/E.Mietła z Małopolski. W kategorii Młodzików Nasz jedyny przedstawiciel Kamil Michałek ze Straszęcina spisał się bardzo dobrze, choć pozostaje niedosyt po grze pojedynczej. Kamil w parze z Izabelą Jajko z Ropicy Polskiej w grze mieszanej stanęli na najwyższym stopniu podium wygrywając wszystkie swoje pojedynki.  W grze pojedynczej badmintonista „Orbitka” zajął III miejsce ulegając po trzy-setowym pojedynku K.Kobylnikowi z Głubczyc. W kategorii Młodzików Młodszych  w  grze pojedynczej chłopców na III stopniu podium stanął Patryk Michałek, który w meczu półfinałowym musiał uznać wyższość obecnemu Mistrzowi Polski Młodzików Młodszych Maciejowi Matuszowi z Głubczyc. Patryk w grze podwójnej chłopców w parze z Patrykiem Kordkiem z Przemyśla zajął IV miejsce.

Licznik odwiedzin