Kamil, Patryk i Klaudia wygrywają w Ropczycach !!!

kamil100W niedzielę 25 marca w Ropczycach rozegrany został Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików. Również tym razem, nasi zawodnicy przywieźli do domu kilka medali. Zwycięstwo w singlu młodzików odniósł Kamil Michałek, który w całym turnieju stracił tylko jednego seta w pojedynku półfinałowym ze swoim młodszym bratem Patrykiem. Podczas meczu nie obyło się bez łez, które towarzyszyły zawziętości i woli walki zarówno u jednego jak i drugiego z braci. Także złoty medal zdobył młody mikst Orbitka - Patryk Michałek i Klaudia Świątek, warto przypomnieć, iż są oni dopiero w czwartej klasie szkoły podstawowej i przed nimi jeszcze dwa lata startów w kategorii młodzika. &list=UUJQ0un9gHLFOHDyHsJWIwfQ&index=1&feature=plcp">Rozpoczęcie Turnieju!

Trochę słabiej spisał się debel chłopców. Kuba Kufel i Kamil Michałek nieznacznie ulegli w finale wyżej rozstawionej parze z Przemyśla. Miejmy nadzieję, że ostatni raz. Ponadto na piątym miejscu w deblu chłopców uplasowała się najmłodsza para zawodników - Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło. Szóste miejsca zajęli: Klaudia Świątek i Kuba Kufel w grach pojedynczych. W kategorii junior, wystąpili nasi juniorzy młodsi, którzy poradzili sobie w starszej kategorii dość dobrze. Wprawdzie nie zdobyli, żadnego złotego medalu, ale w kilku przypadkach było bardzo blisko. Dwukrotnie najbliżej był Rafał Gurga. W finałach zarówno singla jak i miksta z Joanną Stanisz (Sokół Ropczyce) uległ minimalnie swoim przeciwnikom, zdobywając dwa srebrne krążki. Brązowe medale dorzuciły: w grze mieszanej - Gabrysia Ślisz i Magda Machnik, które grają w parach z zawodnikami z Nowej Dęby, oraz Magda Machnik / Anita Mielniczek i Agnieszka Szymaszek / Gabrysia Ślisz w grze podwójnej. Kolejnym startem badmintonistów będą Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w najbliższą niedziele 1 kwietnia w Straszęcinie. O awans do najważniejszej imprezy młodzików w Polsce walczyć będzie szóstka naszych zawodników: Patryk Michałek, Jakub Kufel, Klaudia Świątek, Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb i Konrad Krystek. Kamil Michałek i Paulina Wilczyńska zapewnili sobie bezpośredni awans, plasując się w najlepszej "16" Listy Klasyfikacyjnej PZBad. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Licznik odwiedzin