Już Wigilii nadchodzi czas !!!!!

Słowo "wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza czuwanie. Taki był dawniej zwyczaj w Kościele, ze poprzedniego dnia przed większymi uroczystościami obowiązywał post i wierni przez cala noc oczekiwali na te uroczystość, modląc się sie wspólnie Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich jest wigilia Bożego Narodzenia. Do galerii.

Posiada ona bardzo bogata liturgie domowa. Geneza tej liturgii sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Obrzędy te i zwyczaje maja wiec starą tradycje. Wigilie w ogóle znane były juz w Starym Testamencie. Obchodzono je przed każda uroczystością, a nawet przed każdym szabatem. Było to przygotowanie do odpoczynku świątecznego. Izraelici zwali je "wieczorem". Po raz drugi w naszym klubie w gronie pasjonatów badmintona, w radosnej, świątecznej atmosferze, wszyscy połamali się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Zgodnie ze zwyczajem zasiadamy wtedy do wieczerzy wigilijnej, obchodzonej bardzo uroczyście, bo to ona decyduje o niepowtarzalnej atmosferze całych Świąt. W spotkaniu udział wzięli zawodnicy naszego klubu i Sokoła Ropczyce, Dyrektor Szkoły Renata Michalik, trenerzy oraz Ks. Mieczysław Kita, który pobłogosławił opłatki i w krótkim słowie nawiązał do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczynających się 24 grudnia, po zapadnięciu zmroku i ukazaniu się na niebie pierwszej gwiazdy.