Udana inauguracja na własnej hali

W dniu 07.01.2012R. w Hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie odbył się pierwszy w 2012r. Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików w badmintonie. Do rywalizacji przystąpiło 64 zawodników z jedenastu klubów, tj.: MKS Orlicz Suchedniów, MKS Spartakus Niepołomice, AZS AGH Kraków, MMKS Kędzierzyn-Koźle, UKS Sokół Ropczyce, UKS Start Widełka, UKS Trójka Tarnobrzeg, UKSB Volant Mielec, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, MKS Stal Nowa Dęba oraz nasi zawodnicy.

Przez cały czas trwania turnieju funkcjonowało stoisko ze sprzętem badmintonowym firmy "Kumpoo". Bardzo dobrze rozpoczęli Nowy 2012 rok nasi zawodnicy. Zarówno w kategorii młodzików jak i juniorów nasi zawodnicy wiedli prym prawie we wszystkich grach. Najlepiej spisał się junior (świeżo upieczony reprezentant Kadry Narodowej Juniorów) - Rafał Gurga, który na początek w grze mieszanej wraz z Joanną Stanisz z Ropczyc nie znaleźli pogromców wygrywając cały turniej, nie tracąc przy tym nawet seta. W pokonanym polu zostawili m.in. złotych medalistów z Ogólnopolskiej Olimpiady z Suwałk z 2011 roku – Wojciecha Kurzyńskiego (Tarnobrzeg) /Katarzynę Myzia(Ropczyce). Na trzecim miejscu znalazł się nasz mikst – Konrad Zaucha/Katarzyna Gruszka. Rafał kropkę nad „i” postawił w grze pojedynczej, gdzie wygrywając wszystkie pojedynki stanął po raz kolejny w tym sezonie na najwyższym stopniu podium. W grze podwójnej juniorów zdecydowanie wygrali nasi doświadczeni bracia – Konrad i Michał Zaucha. W kategorii młodzików bardzo dobrze spisała się Paulina Wilczyńska, która najpierw w grze pojedynczej zajęła drugie miejsce ulegając nieznacznie po trzy setowym pojedynku wyżej notowanej Weronice Kościółek z Kędzierzyna –Koźla później w grze podwójnej dziewcząt również drugie miejsce w parze z Magdaleną Golenia z Ropczyc. Wśród chłopców w grze pojedynczej Kamil Michałek dotarł po raz pierwszy w Turnieju Krajowym do finału, w którym nie sprostał wyżej rozstawionemu rywalowi tj. Tymoteuszowi Malikowi z Tarnobrzega ulegając w dwóch setach. Kamil stanął jeszcze raz na podium, tym razem na najniższym stopniu zdobywając trzecie miejsce w grze podwójnej chłopców w parze z Jakubem Kuflem. Bardzo dobre piąte miejsce w grze pojedynczej zajął Patryk Michałek, który wygrywając grupę w walce o półfinał przegrał ze starszym wyżej wspomnianym bratem Kamilem.