Srebro Mikołaja w Trzebnicy

W Trzebnicy w dniach 2-5.05.2024 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie.  W tych prestiżowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wystąpił nasz zawodnik Mikołaj Krystek , który zdobył srebrny medal w grze mieszanej. W tej rywalizacji wystąpił w parze z Olgą Szwarnowiecką reprezentującą klub UKS Plesbad Pszczyna. Para Krystek/Szwarnowiecka nie była parą rozstawioną i w drodze do finału musiała pokonać kolejno pary: Krzysztof FISCHER/ Antonina SASIMOWSKA  (UTS Akro-Bad Warszawa) 2:0. Parę rozstawioną z nr 3 Marcin DYMOWSKI /Justyna PIECHULSKA (UKS Przemysł Poznań/KS Chojnik Jelenia Góra) 2:0 następnie parę Maksymilian DUSZCZAK/Agata STOJCZYK (PTS Puszczykowo) oraz półfinale parę Maciej ZMARZ/Hanna STACHERA BENINCA (UKS Feniks K-K/UKS Plesbad Pszczyna po ciężkim trzysetowym pojedynku 2:1. W finale Mikołaj i Olga zmierzyli się z faworytami parą Paweł KISZCZYK/Aleksandra WILCZEWSKA (LKS Technik Głubczyce/SKB Suwałki), którym niestety ulegli 0:2. Mikołaj startował również w grze pojedynczej w której przegrał w 2 rundzie z późniejszym zwycięzcą Damianem Perkowskim z UKS Hubal Białystok zajmując ostatecznie 9 miejsce. Gratulacje dla Mikołaja za jego postawę oraz determinację w dążeniu do celu.