Medale Orbitka na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (U15) w Wieliczce

W dniu 15.05.2021 na hali sportowej Kampusu Wielickiego w Wieliczce odbyły się coroczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U15) w badmintonie. Jest to rywalizacja województwa podkarpackiego z małopolskim w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Udział wzięło 71 zawodników z 18 klubów w tym 9 badmintonistów  ze Straszęcina. Najlepiej z „Orbitka” spisali się: Bartosz Kufel, Oliwia Krystek ,Mikołaj Krystek oraz Oliwia Miazga, którzy do domu wrócili z medalami. Ponadto drużyna ze Straszęcina zajęła II miejsce w klasyfikacji klubów. W grze mieszanej Straszęcin reprezentowali: Bartosz Kufel/Oliwia Krystek, Kacper Tyrpin/Sylwia Pietrucha, Mikołaj Krystek/Natalia Horst (Przemyśl). Mikst Kufel/Krystek zdecydowanie wygrał wszystkie swoje mecze zajmując I miejsce w turnieju. Mikołaj Krystek w parze z Natalią Horst z Przemyśla po wygraniu swoich dwóch pierwszych pojedynków doszli do półfinału, gdzie po ulegli przeciwnikom zajmując ostatecznie III miejsce. Kacper Tyrpin z Sylwią Pietruchą doszli do ćwierćfinału gdzie przegrali z parą z Krakowa Konieczny/Płuchowska zajmując ostatecznie miejsce 5/8. W grze podwójnej chłopców Bartek Kufel zagrał w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby oraz dodatkowo wystąpiły dwie pary ze Straszęcina : Kacper Tyrpin/Paweł Zwinka, Szymon Kosztyło/Igor Dydyński. Debel Kufel/Wąsik jako faworyt turnieju wygrał zdecydowanie wszystkie swoje mecze bez straty seta zajmując I miejsce. Para Tyrpin/Zwinka po wygraniu pierwszego meczu awansowała do ćwierćfinału. Jednak w meczu o „czwórkę” ponieśli porażkę zajmując ostatecznie miejsce 5/8. Debel Kosztyło/Dydyński przegrał w pierwszej rundzie zajmując ostatecznie miejsce 9/16. W grze podwójnej dziewcząt wystąpił debel Oliwia Krystek/Oliwia Miazga. Para ta doszła do półfinału gdzie musiała uznać wyższość przeciwniczek i ostatecznie zajęła III miejsce. W grze pojedynczej chłopców Orbitek reprezentowali: Mikołaj Krystek, Paweł Zwinka, Igor Dydyński i Szymon Kosztyło. Najlepiej spisał się Mikołaj, który wygrał swoje mecze w trzech pierwszych rundach dochodząc do półfinału. Niestety w meczu o finał przegrał z M. Słanią z Krakowa zajmując ostatecznie III miejsce. Paweł Zwinka wygrał mecz w pierwszej rundzie ale nie dał rady w kolejnej ustępują rywalowi zajmując ostatecznie miejsce 9/16. Szymon Kosztyło i Igor Dydyński po porażkach w pierwszej rundzie sklasyfikowani zostali na miejscach 17/32. W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiły Sylwia Pietrucha i Oliwia Miazga. Obie badmintonistki wygrały swoje mecze w pierwszej rundzie jednak w kolejnej przeciwniczki okazały się dla nich za mocne i ostatecznie zawody ukończył na miejscach 9/16. Należy dodać, że w tych zawodach bardzo znaczące były miejsca 1-8 za które zawodnik zdobywał punkty dla województwa i klubu w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. I właśnie w tej klasyfikacji Orbitek zdobył 9 punktów, które uplasowało klub na II miejscu spośród 18 drużyn biorących udział w tej rywalizacji. Za co należą się brawa dla naszych badmintonistów.