Udany występ Mikołaja na Mistrzostwach Europy U-15

Duży sukces odnotował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Orbitek Straszęcin Mikołaj Krystek, który wziął udział jako reprezentant Polski w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Młodzików U-15 na Ibizie w Hiszpani. Mikołaj był jednym z zawodników z dziewięcioosobowej reprezentacji naszego kraju na tak prestiżowej imprezie. Mikołaj jest trzecim naszym wychowankiem, który reprezentował  klub UKS Orbitek w Mistrzostwach Europy jako reprezentant Polski, pierwszym był Rafał Skrzek, a drugim Wojciech Buczyński. Mikołaj grał w grze podwójnej z Jakubem Dulembą  z Suchedniowa  i Olgą Szwarnowiecką z Pszczyny w mixcie. W grze podwójnej chłopców w pierwszej rundzie para Dulęba/Krystek pokonała parę Calin Grajdieru/David Sinculet z Rumuni 21:15. 21: 11. W drugiej rundzie nie sprostali parze z Czech rozstawionej z nr 5/8 Cristof Coufal/Filip Titera przegrywając 21:16, 21:16. Lepszy wynik uzyskał Mikołaj w grze mieszanej, gdzie zakwalifikowali się z Olgą do szesnastki mistrzostw.  Mixt Krystek/ Szwarnowiecka pokonał kolejno w trzech setach parę ze Szwajcarii Leo Crelier/Sanna Germann 21:16, 20:22, 21:12, następnie parę z Izraela Noam Hochman/Aviv Schneidman 21:11, 21:11 i przegrał mecz o ćwierćfinał  z rumuńską parą rozstawioną z nr 3/4 w mistrzostwach George Alexandru Mocan/ Cristina Maria Sibiru 21:17, 13:21, 11:21. Reasumując występ Mikołaja należy uznać za udany i daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. Mikołaj jest sumiennym i wytrwałym zawodnikiem, który dąży do realizacji swoich celów, jak również postawionych przez trenera Piotra Skrzeka.