UKS Orbitek Wicemistrzem PSG Podkarpackiej I Ligi Badmintona

W dniu 26.05.2018 r. w Hali Zespołu Szkół w Żyrakowie nasza drużyna wzięła udział w finałowej  rundzie PSG Podkarpackiej I Ligi Badmintona. Sponsorem głównym była POLSKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA a Patronat Honorowy sprawował MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO WŁADYSŁAW ORTYL. Patronatem medialnym rozgrywki objęła GAZETA CODZIENNA NOWINY. Po sezonie zasadniczym zgodnie  z regulaminem dwie pierwsze ekipy zagrały w finale, trzecia i czwarta w meczu o trzecie miejsce oraz kolejne dwie o miejsce piąte. W meczu o złoty medal  UKS Orbitek zagrał z AZS Uniwersytet Rzeszowski – LUX Okulistyka Rzeszów.  W meczu o brązowy medal zagrały: UKS Start Widełka oraz Sportgas Dębica, a  o V miejsce : RKB Rzeszów oraz JKB Jarosław. W naszej drużynie w cyklu rozgrywek 2017/2018 wystąpili: Mateusz Ciurkot,  Dawid Gąsior, Rafał Skrzek, Konrad Krystek, Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb, Konrad Zaucha, Kamil Michałek i Rafał Gurga. Na finale obecny był Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka, który życzył finalistom jak najlepszych wyników w myśl słowom „ Niech zwycięży najlepszy”. Niestety potyczka finałowa zakończyła się przegraną 0:4 a wyniki poszczególnych pojedynków przedstawiają się następująco:

Kamil Korbel – Mateusz Ciurkot  2:1(14:21;21:12;21:11)
Sebastian Sado – Dawid Gąsior  2:0  (22:20;21:16)
Kamil Korbel/ Sebastian Sado – Mateusz Ciurkot / Dawid Gąsior  2:0 (21:15;21:15)
Sebastian Sado – Mateusz Ciurkot  2:0 (21:7;21:11)
Mistrzem PSG Podkarpackiej I Ligi Badmintona została drużyna AZS UR LuX Okulistyka Rzeszów, natomiast Wicemistrzem drużyna UKS Orbitek Straszęcin.
Pozostała kolejność  drużyn przedstawia się następująco:
3 miejsce – UKS Start Widełka
4 miejsce – SPORTGAS Dębica
5 miejsce – RKB Rzeszów
6 miejsce – JKB Jarosław.