Cztery brązowe medale dla „Orbitka” w Imielinie i Bieruniu

W dniach 19-21.04.2021 w Imielinie i Bieruniu odbyło się Grand Prix Polski w badmintonie w kategoriach U13,U15, U17 i U19. W zawodach w simie wzięło udział blisko 300 zawodników z całej Polski. Jest to jeden z dwóch bardzo wysoko punktowanych turniejów, gdzie do turnieju głównego kwalifikuje się  24 singlistów oraz 18 debli i mikstów. We wszystkich grach następuje podział na grupę A (silniejszą ) i Grupę B (słabszą) na podstawie rankingu PZBad. Nasz klub reprezentowało pięciu zawodników tj: Michał Kosztyło, Emilia Skrzek, Oliwia Krystek, Bartosz Kufel oraz Mikołaj Krystek. Wszyscy zagrali w grupie A z racji wysokich miejsc na liście klasyfikacyjnej.

W kategorii U13 w grze podwójnej chłopców wystąpił Mikołaj Krystek w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Nasza para kombinowana wygrała dwa mecze w pierwszej fazie grupowej kolejno z : Babicz/Stefaniuk (Mazańcowice) – 21:10:18:21;21:11 oraz Kozłowski/Pachucki (Białystok) – 21:11;21:11 awansując do pierwszej „trójki”. W drugiej fazie finałowej niestety ponieśli dwie porażki z: Kiszczyk/Perkowski (Głubczyce/Białystok) – 6:21; 10:21 oraz Adamów/Zmarz (Głubczyce/Kędzierzyn – K) – 11:21;15:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w turnieju.

W kategorii U13 w grze mieszanej  wystąpił Mikołaj Krystek w parze z Mają Naumczyk z Głubczyc. Nasza para kombinowana wygrała dwa mecze w pierwszej fazie grupowej kolejno z : Dymowski/Hoszowska (Poznań/Kąty Wrocławskie) – 21:5;21:4  oraz Kłaput/Kozicka (Bieruń) – 21:8;21:9 awansując do pierwszej „trójki”. W drugiej fazie finałowej niestety ponieśli dwie porażki z: Dulemba/Wilczewska (Suchedniów/Suwałki) – 21:13;11:21;12:21 oraz Adamów/Paruszewska (Głubczyce) – 18:21;20:22 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w turnieju.

W kategorii U15 w grze podwójnej dziewcząt wystąpiła Oliwia Krystek w parze z Ewą Bartłomiejczuk z Suchedniowa. Nasz debel wygrał dwa mecze w pierwszej fazie grupowej kolejno z : Banaszak/Wojniak (Kędzierzyn – K, Sławno) – 21:14;21:14 oraz Kurkiewicz/Rusin (Kraków) – 20:22;21:15;21:16 awansując do pierwszej „czwórki”. W meczu o finał dziewczęta nie sprostały deblowi z Bierunia Kozicka/Syrek przegrywając 21:14;21:14. W meczu o brąz pokonały niespodziewanie debel z Głubczyc – Gałaszkiewicz/Zielińska 21:15;21:16 zajmując bardzo dobre III miejsce. W grze podwójnej chłopców w U15 wystąpił Bartosz Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby. Nasza para po dwóch porażkach i dwóch zwycięstwach sklasyfikowana została na miejscu V.

W kategorii U15 w grze mieszanej wystąpił Bartosz Kufel z Oliwią Krystek . Nasz mikst odniósł 3 zwycięstwa i poniósł 2 porażki zajmując ostatecznie miejsce V w turnieju.

W kategorii U17 w grze podwójnej dziewcząt wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. Nasza para kombinowana wygrała w pierwszej fazie grupowej kolejno z : Jarosz /Pająk (Katowice/Suchedniów) – 21:18;21:17 oraz  Lenczewska/Niedźwiecka (Suwałki) – 21:15;21:16 awansując do pierwszej „trójki” . W rundzie finałowej po bardzo zaciętych pojedynkach dziewczęta uległy kolejno deblom: Stokfisz/Wójcik (Bieruń/Kędzierzyn – K) – 18:21;21:23 oraz Gajda/Kowalczyk (Sianów) – 24:26;25:23;19:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w turnieju.

W kategorii U17 w grze mieszanej wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Mikołajem Kraftem z Poznania. Nasz mikst kombinowany po dwóch porażkach w pierwszej fazie grupowej i dwóch zwycięstwach w drugiej fazie finałowej zajął ostatecznie miejsce VII w turnieju.

W kategorii U19 w grze pojedynczej mężczyzn wystąpił Michał Kosztyło. Michał odniósł jedno zwycięstwo oraz poniósł jedną porażkę w pierwszej fazie grupowej jak również z jednym zwycięstwem i porażką w drugiej fazie finałowej zajmując ostatecznie miejsce VII.

W kategorii U19 w grze podwójnej mężczyzn Michał Kosztyło w parze Dominikiem Kłaputem z Bierunia w fazie pierwszej grupowej odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli dwie porażki natomiast w fazie drugiej finałowej odnieśli jedno  zwycięstwo i ponieśli jedna porażkę  zajmując ostatecznie miejsce VII w turnieju.

Wyniki turnieju – BIERUŃ      IMIELIN