Złoto dla Antosi na „Pucharze Gór Świętokrzyskich”

W dniach 12-14.03.2021 r. na halach sportowych w Zagnańsku i Suchedniowie odbył się coroczny prestiżowy turniej badmintona „Puchar Gór Świętokrzyskich”. W zawodach wzięło udział w sumie 324 zawodników z 48 klubów z całego kraju. Rywalizowano w kategoriach wiekowych U9, U11, U13, U15, U19. Nasz klub reprezentowało 10 badmintonistów. Najlepiej spisała się Antonina Skrzek, która z zawodów wróciła ze złotym medalem.

W Zagnańsku k/Kielc walczyli nasi zawodnicy w kategoriach do lat 9 i do lat 11.

W grze pojedynczej dziewcząt U9 wystąpiły Antonina Skrzek oraz Natalia Tołpa. Tosia po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej awansowała do 1/8 finału. W meczu o ćwierćfinał również nie dała szans M. Malina z Głubczyc wygrywając w dwóch setach 15:7,15:4. W ćwierćfinale również pokonała w dwóch setach O. Szczerską z Kędzierzyna – Koźle 15:11;15:9 awansując do „czwórki”. W półfinale przeciwniczką była H. Zemla z Bierunia. I tym razem nasza zawodniczka wygrała w dwóch setach 15:4;15:9 meldując się w finale. W meczu o finałowym po trzysetowym boju 11:15,15:5;15:9 Tosia pokonała Z. Łysek z Jaworzna wygrywając całe zawody zdobywając „złoty medal” w bardzo prestiżowym turnieju krajowym. Bardzo dobrze spisała się Natalia Tołpa, która wyszła z grupy z drugiego miejsca do drugiej fazy turnieju, gdzie w ćwierćfinale uległa w dwóch seytach H. Zemla z Bierunia i została sklasyfikowana na miejscu 5/8.

W grze pojedynczej chłopców U11 wystąpiło trzech młodych zawodników „Orbitka”, tj.: Dawid Kosztyło, Filip Żegleń oraz Jakub Tołpa. Najlepiej spisał się Filip Żegleń, który wygrał swoją grupę eliminacyjną oraz jeden mecz po grupie awansując do ćwierćfinału. Niestety w meczu o półfinał przegrał z późniejszym zwycięzcą J. Chrząszczem z Suchedniowa i ostatecznie zajął bardzo dobre miejsce 5/8. Dawid Kosztyło został sklasyfikowany na miejscu 9/16 a Kuba Tołpa na miejscu 31.

W Suchedniowie natomiast walczyli nasi zawodnicy w kategoriach U15 i U19.

W grze mieszanej U15 nasz mikst Bartosz Kufel/Oliwia Krystek zajęli miejsce 9/16 a Mikołaj Krystek/Dominika Bartłomiejczyk (Suchedniów) miejsce 16/32.

W grze podwójnej chłopców U15 Bartosz Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby zajęli bardzo dobre miejsce 5/8 odpadając w ćwierćfinale.

W grze podwójnej dziewcząt U15 Oliwia Krystek w parze z Ewą Bartłomiejczuk z Suchedniowa po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansowały do ćwierćfinału gdzie poniosły porażkę  zajmując ostatecznie bardzo dobre miejsce 5/6.

W grze pojedynczej mężczyzn U19 wystąpił Michał Kosztyło, który w fazie grupowej odniósł jedno zwycięstwo i poniósł jedna porażkę zajmując ostatecznie miejsce 14/26.

W grze mieszanej U19 wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Mikołajem Kraftem z Poznania. Nasz mikst kombinowany wygrał jeden mecz i poniósł jedna porażkę zajmując ostatecznie miejsce 7/12.

W grze podwójnej kobiet U19 Emilia Skrzek zagrała w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. Po jednym zwycięstwie i jednej porażce (z późniejszymi zwyciężczyniami Pławecką/Zimnol z Pszczyny) nasz debel zajął miejsce 5/8.