Dobre wyniki naszych zawodników w Józefosławiu i Straszęcinie

W Józefosławiu podczas Super Grand Prix w dniach 12-14.11.2022 r. oraz w Straszęcinie startowali nasi zawodnicy w ramach projektu „DOBRA DRUŻYNA PZU”. W turnieju Super Grand Prix reprezentowała nasz klub dwójka zawodników Emilia Skrzek oraz Mikołaj Krystek. Nasi zawodnicy zanotowali dobry występ zdobywając wysoko punktowane miejsca do rankingu Polskiego Związku Badmintona oraz jeden złoty medal w kategorii młodzików, który zdobył Mikołaj Krystek, w parze z Aleksandrą Wilczewską z SKB Suwałki . Mikołaj zajął również wysokie czwarte miejsce w grze podwójnej wraz z Jakubem Dulembą z MKS Orlicz Suchedniów. Emilka natomiast zajęła wysokie piąte miejsce w grze podwójnej z Oliwią Niedźwiedzką z SKB Suwałki i siódme miejsce w grze mieszanej z Piotrem Tomaszewskim z PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów. Nasi reprezentanci pokazali dobry badminton rywalizując z najlepszymi parami w kraju trenującymi na co dzień OSSM. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane i równie dobrze mogły mieć inny przebieg bardziej korzystny dla naszych reprezentantów.

12.11.2022 roku w Straszęcinie w Ogólnopolskim Turnieju w ramach programu Dobra Drużyna PZU rywalizowali najmłodsi nasi zawodnicy. Również i tu nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania stając wielokrotnie na podium. W kategorii żaków młodszych wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Julia Szerszeń a srebrny Maja Położyńska, a w kategorii chłopców złoty medal zdobył Dawid Cebulak a srebrny Franciszek Koziara. W kategorii żaków dziewcząt brązowy medal zdobyła Natalia Tołpa a w kategorii chłopców złoty medal zdobył Filip Moskal, srebrny Kaspian Zaborowski a brązowy Wiktor Niziołek. Wyniki byłyby jeszcze lepsze gdyby na turnieju nie zabrakło ze względu na chorobę Antoniny Skrzek w kategorii żaków. Kolejny turniej w ramach programu DOBRA DRUŻYNA PZU odbędzie się 3 grudnia 2022 r.

Szczegółowe wyniki – SUPER GRAND PRIX – Józefosław
Szczegółowe wyniki – OTB Żaków Młodszych i Żaków