Sukcesy w turnieju Wielicki CUP 2022

W dniach 19-20.11.2022 r. rozegrany został w Wieliczce Krajowy Turniej w kategorii Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików – Wielicki CUP 2022. W turnieju udanie zaprezentowali się nasi zawodnicy . W kategorii żaków młodszych pierwsze miejsce zajęła Julia Szerszeń, która po wygraniu grupy w finale pokonała w trzech setach zawodniczkę z MKS Spartakus Niepołomice Emilie Gałązkę 15:12, 14:15, 51:11. W kategorii żaków trzecie miejsce zajęła Antonina Skrzek, która przegrała o rok starsza zawodniczką z Klaudią Wrześniewską 11:15, 12:15. W kategorii młodzików młodszych natomiast Antonina Skrzek wraz z Zuzanną Biłas (MKS Skarbek Gogołów) nie miały sobie równych w rywalizacji ze starszymi o rok lub dwa lata zawodniczkami pokonując w finale parę rozstawioną z numerem 1 Alicja Dubiel/Maja Paszek z klubu BKBSET Mazańcowice w trzech zaciętych setach 21:16, 21:23, 24:22. W kategorii młodzik młodszy nie zawiódł Filip Żegleń, który w grze podwójnej wraz z Karolem Pyrlikiem (MKS Spartakus Niepołomice) w finale pokonali parę Bartosz Wacowski (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza)/ Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów) 21:8, 21:12. Filip Żegleń zwyciężył również w grze pojedynczej pokonując w finale w.w Bartosza Wacowskiego  21:12, 21:12. Grze podwójnej młodzików młodszych trzecie miejsce zajęła inna para ze Straszęcina Bartosz Maciejowski/Filip Szerszeń, która w półfinale uległa parze Wacowski/Wiśniowski 16:21, 17:21. Na zakończenie turnieju odbyły się gry w kategorii Open w których wystąpił trener zawodników Piotr Skrzek. W grze podwójnej Open zawodników zaawansowanych wspólnie z zawodnikiem z KS Rakieta Tarnów Mariuszem Tochowiczem zajął pierwsze miejsce. Para Tochowicz/ Skrzek pokonała w  półfinale parę Grzegorz Mac/ Krzysztof Skup (RKB Rzeszów) 20:22, 22:20,22:20 a następnie w finale parę Mateusz Janicki(UKS Orły Zakopane)/Karol Krzych (MMKS Kędzierzyn Koźle) 21:15, 21:15.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI