Dwa medale dla „Orbitka” w Białce

W dniach 12-14.02.2021 w Białce Tatrzańskiej odbyło się Otwarte Grand Prix Juniorów (U19) i Młodzików (U15) w badmintonie. Jest to turniej bardzo wysoko punktowany na listę klasyfikacyjną PZBad. W zawodach wzięli najlepsi zawodnicy z naszego kraju. Nie zabrakło wśród nich naszych zawodników. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowało 4 zawodników tj.: Emilia Skrzek, Michał Kosztyło (U19) oraz Oliwia Krystek, Bartosz Kufel (U15). Oliwia z Bartkiem z Białki do domu wrócili z medalami.

W grze podwójnej chłopców (U15)  Bartosz Kufel zagrał w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby. Nasz debel kombinowany wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z parą  Słania (Kraków)/Toczek (Mazacowice) i w tym meczu nie dali szans przeciwnikom wygrywając w dwóch setach 21:8;21:16. W półfinale również w dwóch setach 21:15;21:19 pokonali debel Zimnol (Pszczyna)/Markus (Pabianice) awansując do finału. W meczu o „złoto” nasi chłopcy walczyli dzielnie jednak ostatecznie ulegli w dwóch setach 14:21:19:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce w turnieju.

W grze mieszanej (U15) zagrał nasz mikst eksportowy Bartosz Kufel/Oliwia Krystek. W związku z dużą ilością zgłoszeń w tej grze grano systemem pucharowym (przegrany odpada). Nasza para z racji rozstawienia w I rundzie miała wolny los. W II rundzie pokonała parę z Warszawy Węsławowicz/Żwan w dwóch setach 21:13;21:17. Następnie w III rundzie zagrali z mikstem Matula (Kędzierzyn – K)/Zgryza (Wrzosowa) również wygrywając 21:15;21:13 awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” spotkali się z mikstem Derda/Jaśkiewicz z Suwałk. W tym meczu nie było już tak łatwo ale ostatecznie Bartek z Oliwią wyszli z opresji wygrywając w trzech setach 20:22,21:14;21:4 awansując do półfinału. W meczu o finał po bardzo zaciętym meczu nasza para uległa w trzech setach 21:13;16:21;16:21 parze Turski/Bartłomiejczuk z Suchedniowa zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w całym turnieju.

W grze podwójnej dziewcząt (U15) Oliwia Krystek zagrała w parze z Ewą Bartłomiejczuk z Suchedniowa. Nasz debel kombinowany po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 7/12.

W grze pojedynczej mężczyzn (U19) wystąpił Michał Kosztyło. Nasz zawodnik bez problemu wygrał swoja grupę eliminacyjną i awansował do 1/16 finału. W meczu o ćwierćfinał pokonał Chudzińskiego z Sulęcina w dwóch setach 21:15;21:17 awansując do „ósemki”. W meczu o półfinał spotkał się z Budnym z Kędzierzyna –K. Niestety w tym meczu musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach 12:21;13:21 zajmując ostatecznie w tak mocnej stawce zawodników bardzo dobre miejsce 5/8.

W grze podwójnej mężczyzn (U19) Michał Kosztyło zagrał w parze z Adamem Bibikiem z Gdańska. Nasz debel kombinowany wygrał pewnie swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” po bardzo dramatycznym meczu chłopcy ulegli w trzech setach 19:21;21:19:18:21 deblowi Szymanowski/Budny z Kędzierzyna – K zajmując ostatecznie miejsca 5/6.

W grze podwójnej kobiet (U19) wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. Pomimo, ze nasze dziewczęta były młodsze od rywalek bardzo dzielnie walczyły. W grupie eliminacyjnej wygrały jeden mecz zdecydowanie i poniosły jedna porażkę po trzech setach zajmując ostatecznie miejsce 6/10.