Brązowy medal Mikołaja na Otwartym Grand Prix Młodzików Młodszych w Zyrakowie

W dniach 22-24.01.2021 w hali Szkoły Podstawowej w Żyrakowie odbyło się Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13) w badmintonie. Jest to turniej  bardzo wysoko punktowany o wysokiej randze. Udział wzięło 193 najlepszych zawodników w ww. kategoriach wiekowych z całej Polski . Organizatorem imprezy był Podkarpacki Związek Badmintona przy współpracy z  Uczniowskim Klubem Sportowym „Orbitek” Straszęcin. Imprezę wsparły:  Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Gmina Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz firmy TABSOL Straszęcin i Polishstyl z Nowej Dęby. Klub ze Straszęcina reprezentowali: Mikołaj Krystek (U13) oraz Oliwia Krystek i Bartosz Kufel (U17). Niestety z powodu choroby nie wystąpiła Emilia Skrzek.

W grze podwójnej chłopców w (U13) wystąpił Mikołaj Krystek w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Chłopcy wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno deble: Kwieciński/Sacha  ( Kraków) – 21:21;21:9 oraz Kozłowski (Białystok)/Kucicki (Zalesie Górne) – 21:5;21:14 awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał zagrali z parą z Warszawy Goraj/Goraj. I tym razem okazali się lepsi od przeciwników wygrywając w dwóch setach – 21:19;21:17. W meczu półfinałowym jednak nie sprostali faworytom turnieju i późniejszym złotym medalistom parze Kiszczyk (Głubczyce)/Perkowski (Białystok) przegrywając w dwóch setach – 13:21;4:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre  III miejsce.

W grze mieszanej (U13) Mikołaj Krystek zagrał w parze z Dominiką Bartłomiejczuk z Suchedniowa. Nasza para kombinowana w I rundzie pokonała mikst z Kędzierzyna Koźle Łoboda/Maślanka – 21:12;21:14 awansując do „szesnastki”. W meczu o ćwierćfinał  zagrali na mikst Piekarczyk (Mazańcowice)/Treder (Bytów) i wygrali również w dwóch setach – 21:9;21:11 meldując się w ćwierćfinale. W meczu o półfinał przeciwnikami byli Dulemba (Suchedniów)/Wilczewska (Suchedniów). Niestety tym razem rywale okazali się lepsi wygrywając 21:17;21:14. Tym samym nasz mikst zajął ostatecznie miejsce 5-8.

W grze pojedynczej chłopców (U13) wystąpił Mikołaj Krystek. Nasz zawodnik wygrał jeden mecz i poniósł jedną porażkę w fazie grupowej i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach                  15-28.

W turnieju Juniorów Młodszych (U17) wystąpili Bartosz Kufel i Oliwia Krystek. Wspólnie zagrali miksta gdzie po bardzo zaciętych meczach ulegli rywalom nieznacznie. Bartek dodatkowo zagrał w grze podwójnej z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby. Chłopcy wygrali jeden mecz oraz ponieśli jedną porażkę w fazie grupowej zajmując ostatecznie miejsca 9-16. W grze podwójnej dziewcząt Oliwia Krystek w parze z Ewą Bartłomiejczuk przegrały swoje pojedynki grupowe po bardzo wyrównanych meczach. Należy dodać że wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy to Młodzicy (U15), którzy poprzez występ w starszej kategorii wiekowej zbierali doświadczenie które z pewnością zaprocentuje w turniejach w swojej kategorii wiekowej.

Należy zaznaczyć również, że transmisja na żywo całego turnieju prowadzona była na kanale You Tube. Dekorowali medalistów Prezes Polskiego Związku Badmintona – pan Marek Krajewski oraz wójt Gminy Żyraków – Pan Marek Rączka.

GALERIA ZDJĘĆ