Dwa medale Filipa i jeden Zosi na Krajowych Turniejach Podkarpacki CUP 2023

W dniu 14.10.2023. w Żyrakowie oraz w Straszęcinie rozegrana została druga odsłona Krajowych Turniejów Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików z cyklu Podkarpacki CUP 2023. W turnieju na obu halach rywalizowało 118 zawodników z województw Małopolskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego, Lubelskiego i Podkarpackiego. Wśród nich  16 zawodników z UKS Orbitek Straszęcin. Po raz drugi wśród startujących zawodników znalazło się 17 zawodników z Ukrainy reprezentujących miasto Lwów.Turniej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Podkarpackiego, Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Podkarpackiego Związku Badmintona

Medale dla Orbitka zdobyli:

Kategoria Żaków Młodszych:
gra pojedyncza dziewcząt:
3 m Zofia KOZIARA

Kategoria młodzik:
gra pojedyncza chłopców:
3 m Filip ŻEGLEŃ UKS Orbitek Straszęcin
gra podwójna chłopców:
1  m Filip ŻEGLEŃ  UKS Orbitek Straszęcin /Karol PYRLIK   MKS Spartakus Niepołomice/