Emilia Skrzek podwójną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w badmintonie

W dniach 27-29.06.2021 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U17 (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 123 zawodników wyłonionych w kwalifikacjach międzywojewódzkich. W grach pojedynczych zagrało po 32 najlepszych singlistów i singlistek, natomiast w grach podwójnych i mieszanej po 24 najlepsze pary w kraju.  Nasz klub reprezentowała tylko Emilia Skrzek, jednak z bardzo dobrym skutkiem. Emilka z Piotrkowa Trybunalskiego wróciła z dwoma medalami. W grze podwójnej dziewcząt Emilka wystąpiła w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. Dziewczęta  z racji wysokiego miejsca na liście klasyfikacyjnej PZBad  w I rundzie miały wolny los. W II rundzie zagrały z deblem Aleksandrowicz (Sulęcin)/Jaworska (Pabianice) wygrywając zdecydowanie w dwóch setach 21:3;21:7. W meczu ćwierćfinałowym kolejnymi rywalkami były Nowińska (Pabianice)/Tatomir (Jelenia Góra). I tym razem nasza para kombinowana udowodniła swoją wyższość wygrywając w dwóch setach 21:10;21:14 awansując do półfinału. W meczu o finał przeciwniczkami były Węsławowicz/Styczyńska (Warszawa). Po bardzo zaciętym i dramatycznym trzysetowym meczu nasz debel uległ 22:20;21:23;19:21 zajmując ostatecznie III miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal.

W grze mieszanej Emilka zagrała z Mikołajem Kraftem z Poznania. Nasz mikst kombinowany z racji wysokiej pozycji na liście klasyfikacyjnej PZBad  w I rundzie miał również wolny los. W II rundzie spotkał się z bardzo mocną parą ze śląska Toczek (Mazańcowice)/Skórkowska (Częstochowa). Po bardzo dramatycznym i zaciętym trzysetowym pojedynku zwyciężyła nasza para 17:21;21:14;24:22 awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” przeciwnikami byli Podkowiński (Białystok)/Pajek (Suchedniów). Emilka z Mikołajem i tym razem udowodnili swoją wyższość wygrywając w dwóch setach 21:18;21:19 awansując do strefy medalowej. W meczu o finał spotkali się z mikstem Dydyński/Stankiewicz (Białystok). Niestety w tym pojedynku przeciwnicy byli lepsi i wygrali 21:12;21:7. Tym samym mikst Emilia Skrzek/Mikołaj Kraft zajął III miejsce i zdobył brązowy medal.

Ponadto należy dodać, że Arkadiusz Dydyński zamieszkały w Straszęcinie (wychowanek UKS „Orbitek” Straszęcin obecnie reprezentujący UKS Hubal Białystok) zdobył złoty medal w grze mieszanej w parze z Julią Stankiewicz (Białystok) oraz brązowy medal w grze podwójnej chłopców z Janem Frańczakiem (Białystok).

Gratulujemy !!!