Medale naszych zawodników na turnieju Podkarpacki CUP 2021

W dniach 11-12.09.2021 r. w Szczucinie rozegrany został  pierwszy turniej badmintona z serii  “Podkarpacki Cup 2021” w kategoriach: Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików oraz Juniorów Młodszych. Turnieje Podkarpacki CUP cieszą  się bardzo dużym powodzeniem o czym świadczy ilość zgłoszonych zawodników z województw takich jak:  Śląskie, Dolnośląskie, Małopolskie, Lubelskie, Mazowieckie, Opolskie. W ostatnim turnieju udział wzięło 172 zawodników.  Na turnieju nie zabrakło zawodników z UKS Orbitek Straszęcin, którzy przywieźli z mocno obstawionego turnieju medale.
W grze pojedynczej żaków młodszych zdecydowanie zwyciężyła Tosia Skrzek zdobywając złoty medal, która również zdobyła brązowy medal w starszej kategorii żaków. Brązowy medal w kategorii żaków młodszych zdobyła Natalia Tołpa. W kategorii młodzików dwa medale zdobył Mikołaj Krystek w kategorii młodzików,  srebrny w grze podwójnej chłopców występując w parze z Maciejem Zmarzem z Kędzierzyna Koźla oraz brązowy w grze mieszanej grając z Hanną Stacherą z Pszczyny. W kategorii młodzików dwa medale zdobył Bartosz Kufel, złoty w grze podwójnej występując w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby oraz srebrny w grze pojedynczej przegrywając finał  ze swoim partnerem z gry podwójnej. W kategorii młodzików srebrny medal w grze podwójnej zdobyła Oliwia Krystek występując z Julią Koralewska z Pabianic.  Trzy medale w kategorii Juniora młodszego zdobyła Emilia Skrzek, srebrny w grze pojedynczej oraz dwa złote  medale, w grze podwójnej z Nikolą Nowińską z Pabianic oraz w grze mieszanej w parze z Mateuszem Kacprzakiem z Wieliczki. Wysokie czwarte miejsca zdobyli w grze podwójnej młodzików młodszych Filip Żegleń i Igor Dydyński. Na czwartym miejscu w grze podwójnej juniorek młodszych zajęła Sylwia Pietrucha występująca w parze z Julią Więcław z Niepołomic. Kolejny turniej w Szczucinie odbędzie się w dniach 9-10.10.2021.  SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU.