Krajowe turnieje ORBITEK CUP w Straszęcinie i Żyrakowie rozstrzygnięte

Z udziałem 139 zawodników z 22 klubów odbyły się Krajowe Turnieje Żaków Młodszych, Żaków (Straszęcin), Młodzików Młodszych i Młodzików (Żyraków) z cyklu Orbitek CUP. Jak widać turnieje organizowane przez UKS Orbitek i Podkarpacki Związek Badmintona w Żyrakowie i Straszęcinie cieszą się dużą popularnością  o czym świadczy liczba uczestników mimo okresu grypowego.  Tym razem UKS Orbitek był gospodarzem i stanął na wysokości zadania. Zarówno w Straszęcinie jak i w Żyrakowie zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy. Nadmienić należy że rolę sędziów prowadzących na obu turniejach w większości pełnili nasi zawodnicy. Pod względem sportowym zarówno w turnieju żaków, młodzików jak i młodzików młodszych nasi zawodnicy wypadli zgodnie z oczekiwaniami chociaż w niektórych grach pozostał niedosyt. Medalowe miejsca w turniejach zajęli :
Kategoria żaków młodszych:
2 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt Antonina Skrzek
Kategoria młodzik:
2 miejsce w grze podwójnej dziewcząt Emilia Skrzek/Klaudia Zator
Kategoria młodzik młodszy:
1 miejsce w grze podwójnej chłopców Bartosz Kufel występujący w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby
3 miejsce w podwójnej chłopców Mikołaj Krystek występujący w parze z Szymonem Kazimirem z Medyki
2 miejsce w grze mieszanej Bartosz Kufel / Oliwia Krystek
2 miejsce w grze podwójnej dziewcząt Oliwia Krystek występująca w parze z Aleksandrą Kurkiewicz z Krakowa.
Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca ale trzeba podkreślić że występowali w większości w pojedynkach ze starszymi o rok kolegami.

Szczegółowe wyniki turniejów:
STRASZĘCIN
ŻYRAKÓW