Krajowy Turniej Orbitek CUP 2022 zakończony

W dniu 5.03.2022 r. odbył się w Żyrakowie Krajowy Turniej Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików z cyklu Orbitek CUP 2022. W turnieju wystąpiło 99 zawodników z 23 klubów z 6 województw. W turnieju licznie udział wzięli również reprezentanci z naszego województwa osiągając bardzo dobre wyniki. Orbitek CUP 2022 to coroczny turniej organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Orbitek  przy współpracy z Gminą Żyraków, Zespołem Szkół w Żyrakowie oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Turniej  otworzył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka życząc wszystkim sukcesów sportowych i miłego pobytu w Gminie Żyraków. Jednocześnie potępił działania wojenne na Ukrainie. Rozpoczęcie turnieju poprzedziła minuta ciszy w geście solidarności z narodem  Ukraińskim. Podczas otwarcia nie zabrakło Ukraińskiej flagi. Po raz pierwszy w turnieju wystąpili najmłodsi zawodnicy klubu, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z badmintonem i mimo kilku przegranych pojedynków  w swoim pierwszym starcie udanie się zaprezentowali. Wszyscy liczymy na to że w kolejnym turnieju Orbitek CUP za rok wielu z nich stanie na podium.

Medale z naszego klubu zdobyli:
Żak młodszy:
Gra pojedyncza dziewcząt:
złoty medal – Antonina Skrzek
brązowy medal – Emilia Borek, Natalia Tołpa
Żak:
srebrny medal – Antonia Skrzek
Młodzik:
Gra pojedyncza chłopców:
brązowy medal – Mikołaj Krystek
Gra podwójna chłopców:
złoty medal – Bartosz Kufel  / Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
srebrny medal – Mikołaj Krystek/ Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)
Gra mieszana:
złoty medal – Bartosz Kufel / Kaja Ziółkowska (UKS NIKE Suchedniów)
brązowy medal – Mikołaj Krystek/ Aleksandra Kurkiewicz ( AZSAGH Kraków)
POZOSTALI MEDALIŚCI
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI