Magda i Kuba z medalami na OOMŁ w Babimoście

W dniach 26-28.05.2017 roku w Babimoście odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – U17) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 119 zawodników wyłonionych wcześniej na podstawie listy klasyfikacyjnej Polskiego Zwiazku Badmintona oraz  w eliminacjach międzywojewódzkich. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowali: Jakub Kufel i Magdalena Golenia. Był to bardzo udany start, gdyż zarówno Kuba jak i Magda z Mistrzostw wrócili z brązowymi medalami. W grze mieszanej wystąpił Jakub Kufel w parze z Pauliną Hankiewicz z Warszawy. Z racji rozstawienia w pierwszej rundzie nasza para miała wolny los. W drugiej rundzie spotkali się z mikstem Kałwiński/Wietecka (UKS Gawra Niedźwiedź). Kuba z Pauliną mecz ten wygrali w dwóch setach (21:14;21:14) awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” przeciwnikami okazali się zawodnicy z Nowej Dęby –para Rafał Lejko/ Natalia Róg. Po trzech dramatycznych setach (22:20; 21:23;21:17) wygrała nasza para, tym samym awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z mikstem Trecki/Bujak (Bieruń/Bytów). Niestety w tym meczu lepsi okazali się rywale i nasz mikst przegrał w dwóch setach (12:21;15:21). Tym samym ostatecznie Jakub Kufel wraz ze swoją partnerką mikstową  Pauliną Hankiewicz zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze mieszanej w badmintonie. W grze podwójnej dziewcząt Straszęcin reprezentowała Magdalena Golenia w parze z Natalią Róg z Nowej Dęby. Z racji wysokiego miejsca na liście klasyfikacyjnej nasza para była rozstawiona i w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie rywalkami okazały się Błoch/Wietecka (UKS Niedźwiedź). Po dwóch wygranych setach (21:13;21:17) nasze badmintonistki z kortu zeszły zwycięskie awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nasz debel spotkał się z wyżej notowana parą ze śląska Pękała/Szymańska (Pszczyna/Lubliniec). Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszego debla zwycięstwo okazało się faktem. Para Golenia/Róg wygrała w dwóch setach (21:14;21:18) awansując do pierwszej czwórki Mistrzostw. W walce o finał rywalkami okazały się Mycek/Pająk (Nowa Dęba/Suchedniów). Niestety tym razem po trzysetowym boju (18:21;21:12;8:21)  nasze dziewczyny zeszły z kortu pokonane. Ostatecznie Magdalena Golenia wraz ze swoją partnerką deblową Natalią Róg zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze podwójnej dziewcząt w badmintonie.

Ponadto Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby w grze podwójnej chłopców zajęli bardzo dobre miejsce 5/8, natomiast Magdalena Golenia w grze pojedynczej dziewcząt sklasyfikowana została na miejscach 9/16.

WYNIKI