Srebrny medal Michała Kosztyło na Mistrzostwach Polski w Suwałkach

W dniach 12-14.05.2017 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (U-15) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 116  zawodników wyłonionych na podstawie listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona. W grach pojedynczych awans uzyskało 32 najlepszych singlistów, natomiast w grach podwójnych po 24 najlepsze pary z listy. Nasz klub reprezentowali zawodnicy: Michał Kosztyło, Konrad Krystek, Joanna Szerszeń oraz Aleksandra Szela. Najlepiej z nich spisał się Michał Kosztyło w grze podwójnej chłopców zdobywając srebrny medal. W grze podwójnej chłopców Michał Kosztyło wystąpił z Jakubem Suszyńskim z Nowej Dęby. Debel ten był rozstawiony z nr. 2 więc w pierwszej rundzie miał wolny los. W meczu o ćwierćfinał spotkał się z parą Dolibóg/Jaszkiewicz z Kędzierzyna Koźle. Po dwóch setach (21;10;21:7) pojedynek ten wygrali nasi badmintoniści awansując do ćwierćfinału. W pojedynku o „pierwszą czwórkę” spotkali się z deblem Górniak/Heinke z Jeleniej Góry. Również w tym meczu lepszymi okazali się nasi chłopcy wygrywając w dwóch setach (21:14;21:17). Tym samym znaleźli się w strefie medalowej. W pojedynku o finał zagrali z gospodarzami, deblem z Suwałk – Ciepielewski/Hołub. Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (21:17;12:21;21:17) wygrali nasi zawodnicy awansując do finału. W meczu o złoty medal stanęli naprzeciw parze Melaniuk(Warszawa)/Ślepecki(Głubczyce).  Niestety po ambitnej grze nasi chłopcy ulegli nieznacznie w dwóch setach (20:22;13:21) zajmując ostatecznie II miejsce i stając na drugim stopniu podium ze srebrnymi medalami. Tym samym Michał Kosztyło został Wicemistrzem Polski Młodzików w grze podwójnej chłopców w sezonie 2016/2017. W grze mieszanej kwalifikacje do Mistrzostw Polski uzyskały dwa nasze miksty, tj: Konrad Krystek w parze z Joanną Szerszeń oraz Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca. Oba miksty wygrały pierwszą swoje mecze w pierwszej rundzie awansując do „szesnastki”. W meczach o ćwierćfinał mikst Kosztyło/Orzechowicz zmierzył się z parą Kopacz /Żwan z Warszawy. Po trzysetowym (22;24;21:19;21:18) boju zwycięsko wyszedł nasz mikst awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z parą Niczyporuk (Warszawa)/Kwiatkowska (Lubliniec). I tym razem o zwycięstwie zdecydował trzeci set. Niestety nasza para nie sprostała i uległa w tym pojedynku zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Drugi nasz mikst Krystek/Szerszeń również po trzech setach ulegli w meczu o ćwierćfinał parze Suszyński (Nowa Dęba)/Biel (Bieruń) zajmując ostatecznie miejsce 9-16. W grze podwójnej dziewcząt Straszęcin reprezentował debel Aleksandra Szela/Joanna Szerszeń. Po wygraniu meczu w pierwszej rundzie dziewczyny awansowały do „szesnastki”. Niestety w meczu o ćwierćfinał nasze badmintonistki uległy w dwóch setach (11:21;14:21) parze Gregor (Strzelce Opolskie)/Zięba (Suchedniów) zajmując ostatecznie miejsce 9-16. W grze pojedynczej chłopców kwalifikacje uzyskał Konrad Krystek. Niestety już w pierwszej rundzie uległ w dwóch setach (17:21;17:21) zawodnikowi gospodarzy Ciepielewskiemu, tym samym Mistrzostwa zakończył na miejscu 17-32.