Orbitek najlepszym klubem w MMM w Szczucinie

W dniu 29.04.2017 roku w Hali Sportowej w Szczucinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-15) w badmintonie. Impreza ta zaliczana jest do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Corocznie reprezentacje Podkarpacia i Małopolski rywalizują ze sobą indywidualnie oraz drużynowo. Prowadzona jest również klasyfikacja klubów. Zawody rozgrywane są systemem pucharowym, czyli przegrywający odpada z gry. W grach pojedynczych rywalizuje ze sobą  32 singlistów (po 16 z województwa), natomiast w grach podwójnych rywalizuje 16 debli i mikstów (po 8 z województwa). Punkty  do współzawodnictwa zdobywają pierwsze „ósemki” zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych. W zawodach udział wzięło 83 zawodników z 16 klubów. Nasz klub reprezentowało 10 badmintonistów i jak się okazało wszyscy punktowali zarówno dla klubu jak i województwa, dzięki czemu wygraliśmy zdecydowanie klasyfikację klubów W grze pojedynczej chłopców „Orbitek” reprezentował Konrad Krystek. Konrad w meczu 1/16 pokonał J. Augustynka z MKS „Spartakus” Niepołomice (21:0;21:1), następnie w 1/8 wygrał z A. Jabłońskim z UKS KSBad Kraków (21:7;21:6) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał po trzysetowym boju (21:15,20:22;21:11) pokonał B. Watę z UKS KSBad Kraków awansując do pierwszej „czwórki”. W meczu o finał niestety nie sprostał K. Dulakowi z UMKS „Junis” Szczucin przegrywając po dwóch zaciętych setach (21:23;18:21) i zajmując ostatecznie III miejsce na podium z brązowym medalem. W grze pojedynczej dziewcząt „Orbitek” reprezentowały trzy badmintonistki, tj.: Joanna Szerszeń, Eliza Piękoś oraz Daria Langner. Najlepiej spisała się Joanna Szerszeń, która pokonując kolejno M. Wieczorek z UKS KSBad Kraków (21:4;21:5), P. Jodłowską z UKS „Sokół” Ropczyce (21: 9;21:10), Emilię Szczęch z UMKS „Junis” Szczucin (20:22;21:11;21:17) oraz E. Pawlus z UMKS Dubiecko (21:19;22:20) dotarła do finału Mistrzostw. W meczu o złoty medal zmierzyła się z J. Orzechowicz z UKS „MixTeam” Tarnowiec. Po trzysetowym pojedynku (25:23;9:21;4:21) nasza zawodniczka przegrała i ostatecznie zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal. Eliza Piękoś oraz Daria Langner po odpadnięciu w drugiej rundzie ostatecznie uplasowały się na miejscach 9-16. W grze podwójnej chłopców wystąpili: Gabriel Grzyb w parze z Arkadiuszem Dydyńskim, Konrad Krystek w parze z Szymonem Maciągiem z Widełki oraz Michał Kosztyło w parze z Jakubem Suszyńskim z Nowej Dęby. Wszystkie trzy pary wygrały swoje pierwsze pojedynki awansując do ćwierćfinałów. W meczu o półfinał debel Grzyb/Dydyński niestety uległ parze D.Kwinta/K.Wróbel z UKS KSBad Kraków w dwóch setach (10:21:10:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Natomiast pozostałe dwie pary wygrały swoje mecze awansując do półfinału. W pierwszym półfinale debel M.Kosztyło/J.Suszyński (N. Dęba) spotkał się z parą K. Dulak (Szczucin)/Sz. Piekarz (Ropica Polska). Po dwóch wygranych setach (21:7;21:16) do finału awansowała nasza para kombinowana. W drugim półfinale spotkali się K. Krystek/Sz. Maciąg (Widełka) z parą D.Kwinta/K.Wróbel (Kraków). I tym razem nasza para okazała się lepsza wygrywając w dwóch setach (21:16;21:11) awansując do finału. W meczu o złoty medal lepszym okazał się debel Krystek/Maciąg wygrywając w dwóch setach (21:15;21:18) tym samym zdobywając złoty medal. Para Kosztyło/Suszyński tego dnia musiała zadowolić się II miejscem na podium ze srebrnym medalem. W grze podwójnej dziewcząt wystąpiło trzy deble ze Straszęcina tj,: Emilia Skrzek/Klaudia Zator, Daria Langner/Eliza Piękoś oraz Aleksandra Szela/Joanna Szerszeń. Wszystkie trzy pary wygrały swoje pierwsze pojedynki awansując do ćwierćfinałów.W meczu o półfinał debel Langner/Piękoś  niestety po dwusetowym pojedynku (11:21;18:21) uległ parze Szczęch /Słowik ze Szczucina i zawody zakończył na miejscu 5-8. Pary Skrzek/Zator oraz Szela/Szerszeń wygrały swoje mecze ćwierćfinałowe awansując do półfinału. Pech chciał, że obie nasze pary zmierzyły się w meczu o finał. Po dwóch zaciętych setach (21:15;21:18) wygrała para Szela/Szerszeń, tym samych Emilia Skrzek i Klaudia Zator zajęły III miejsce zdobywając brązowy medal. W meczu finałowym nasza para Szela/Szerszeń nie dała szans deblowi ze Szczucina Szczęch /Słowik wygrywając w dwóch setach (21:17;21:14) zdobywając złoty medal i stając na I stopniu podium. W grze mieszanej Straszęcin reprezentowali: A. Dydyński/E. Skrzek, G. Grzyb/K. Zator, M. Kosztyło/J. Orzechowicz (Tarnowiec) oraz A. Szela/O. Warnecki (Rzeszów). Wszystkie cztery pary przebrnęły pierwszą rundę awansując w komplecie do ćwierćfinału. W meczach ćwierćfinałowych tylko mikst G.Grzyb/K. Zator nie sprostał rywalom ulegając parze z Niepołomic Mucha/Kura w dwóch setach (10:21:17:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Pozostałe trzy pary awansowały do pierwszej „czwórki” Mistrzostw. W pierszym półfinale M/Kosztyło/J.Orzechowicz spotkali się z parą P. Mucha/K. Kura (Niepołomice). Nasza para kombinowana wygrała ten mecz w dwóch setach (21:10; 21:6) awansując do finału. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęło dwa miksty A. Dydyński/E. Skrzek – O. Warnecki/A.Szela. Niespodziewanie dla wszystkich po dwóch setach (21:11:21:14) lepszą parą okazał się mikst Dydyński/Skrzek i to oni zagrali w finale. W meczu finałowym nie było niespodzianki. Starsi o trzy lata Kosztyło/Orzechowicz wygrali w dwóch setach (21:13;21:7) zdobywając złoty medal, natomiast para Dydyński/Skrzek stanęła na II stopniu podium ze srebrnym medalem. Na III miejscu podium z brązowym medalem stanęła para Szela/Warnecki. W klasyfikacji klubów Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin zajął I miejsce zdobywając 16,5 ptk. deklasując rywali. II miejsce zajął UMKS „Junis” Szczucin z 9 ptk. ,natomiast III miejsce dla UKS KSBad Kraków z 6 ptk.

Wynik meczu Podkarpacie – Małopolska 33:22. (w tym 16,5 ptk. dla naszego województwa zdobyli nasi zawodnicy)