Srebrny medal Michała Kosztyło w Grand Prix Polski w badmintonie w Katowicach

W dniach 07-09.04.2017 roku w Katowicach odbył się ostatni w tym sezonie Międzynarodowy Turniej z cyklu „Grand Prix Polski” w badmintonie w czterech kategoriach wiekowych (U-13,U-15,U-17,U-19). W zawodach udział wzięło 395 zawodników. Oprócz badmintonistów  z Polski do turnieju zgłosili się również reprezentanci: Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Niemiec. Nie zabrakło oczywiście naszych reprezentantów, których wystąpiło 10 .  Najlepiej spisał się Michał Kosztyło, który do domu wrócił ze srebrnym medalem. W kategorii Młodzików (U-15) w grze podwójnej chłopców wystąpiło dwa nasze deble tj. Konrad Krystek w parze z Wiktorem Grzybem oraz Michał Kosztyło w parze z jakubem Suszyńskim z Nowej Dęby. Niestety losowanie nie było szczęśliwe dla nich, gdyż znaleźli się w tej samej grupie eliminacyjnej. Oprócz naszych par w tej grupie wystąpił jeszcze debel Kruszyński/Sznyter z Polanowa. Jak się okazało ww. para z Polanowa została pokonana przez nasze dwa deble i o pierwszym miejscu w grupie zadecydował pojedynek między sobą. Po dwóch bardzo zaciętych setach  lepszym tego dnia okazał się debel Kosztyło/Suszyński wygrywając 21:19;22:20 awansując tym samym do ćwierćfinału imprezy. W meczu o półfinał Michał Kosztyło wraz z partnerem deblowym z Nowej Dęby spotkali się z para z Warszawy Kopacz/Linke. Po bardzo zaciętych trzech setach 21:11;17:21;21:18 zwycięsko z tej rywalizacji wyszli nasi chłopcy awansując do pierwszej czwórki. W meczu o finał przeciwnikami byli Ciepielewski/Hołub z Suwałk. Tym razem w sposób  bardzo zdecydowany nasi badmintoniści wygrali w dwóch setach 21:10;21:10 awansując do finału. W meczu o złoty medal spotkali się z parą rozstawioną z nr 1 tj. Piórkowski/Wrzalik ze Ślęzy. Po bardzo dramatycznym trzysetowym boju 21:17;11:21;17:21 debel Kosztyło/Suszyński musiał uznać wyższość rywali i zadowolić się bardzo dobrym II miejscem i srebrnym medalem w wysoko punktowanym turnieju. Para Grzyb/Krystek ostatecznie zajęła miejsce 9. W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej chłopców wystąpiło dwóch zawodników ze Straszęcina: Wiktor Grzyb i Konrad Krystek. Obaj wygrali swoje grupy eliminacyjne awansując do fazy pucharowej. Później jednak w swoich kolejnych pojedynkach musieli uznać wyższość rywali. Konrad Krystek zajął miejsce 9/16, natomiast Wiktor Grzyb zajął  miejsce 17/18. W kategorii Młodzików (U-15) w grze mieszanej Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca oraz Konrad Krystek w parze z Joanną Szerszeń w swoich grupach eliminacyjnych zajęli drugie miejsca i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 11/20. W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej dziewcząt Joanna Szerszeń zajęła drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej co dało jej ostatecznie miejsce 17/32. W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze podwójnej chłopców Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby wygrali swoja grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W pojedynku o półfinał spotkali się z faworytami turnieju deblem z Głubczyc Gałązka/Matusz. Niestety nasi chłopcy ulegli w dwóch setach zajmując ostatecznie miejsce 5/8. Kuba Kufel wystąpił również w grze mieszanej z Joanną Dorawą z Miastka. Mikst ten wygrał swoją grupe awansując do ćwierćfinału. Niestety i tym razem w pojedynki o czwórkę z parą z Bierunia Stokfisz/Parysz lepsi okazali się przeciwnicy.  Ostatecznie Kuba również w mikście rywalizację zakończył na miejscu 5/8. W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze podwójnej dziewcząt miejsce 5/8 zajął debel Magdalena Golenia/Natalia Róg (Nowa Dęba), natomiast Magda w grze pojedynczej dziewcząt zajęła drugie miejsce w grupie co dało jej ostatecznie w całym turnieju miejsce 10/18. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze podwójnej dziewcząt para Emilia Skrzek/Klaudia Zator wygrała swoją grupę awansując do fazy pucharowej. W meczu o ćwierćfinał niestety musiała uznać wyższość pary Piwowar (Mazańcowice)/Skórkowska (Częstochowa) zajmując ostatecznie miejsce 9. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze podwójnej mieszanej para Gabriel Grzyb /Klaudia Zator po zajęciu drugiego miejsca w grupie uplasowała się ostatecznie na miejscu 12/22. Również w grze podwójnej chłopców Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic po zajęciu drugiego miejsca w grupie uplasowali się na miejscu 13/24. Występ w Katowicach był ostatnim turniejem wysoko punktowanym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w ww. kategoriach wiekowych. Miejmy nadzieje, ze miejsca punktowane zajęte w tym turnieju przybliżą naszym zawodników do udziału w majowych Mistrzostwach Polski.