Medale Orbitka w Bieruniu i Markach!!!

W dniach 10-13.11.2020 w Bieruniu (dziewczęta) oraz w Józefosławiu (chłopcy) odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych (U17) w grach podwójnych. W zawodach udział wzięło po 8 najlepszych par zarówno chłopców jak i dziewcząt w kraju. W grze podwójnej dziewcząt wystąpiła  – Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. W gronie najlepszych debel ten poradził sobie bardzo dobrze pokonując pary: Dzialuk (Kędzierzyn Koźle)/Kamola (Stare Babice) – 21:11;21:13, Gajda/Kowalczyk (Sianów) – 21:19;26:28;23:21, Kopyt/Styczyńska (Warszawa)– 21:16;21:11, Kasperek (Lublin)/Tatomir (Jelenia Góra) – 23:21;21:12, Lenczewska/Niedźwiecka (Suwałki) – 21:14;21:17 oraz przegrywając z: Stokfisz (Bieruń)/Wójcik (Kędzierzyn-Koźle) – 13:21;14;21, Czuchra (Bieruń)/Piwowar (Mazańcowice) – 13:21,14:21. Ostatecznie w tych bardzo wysoko punktowanych i prestiżowych zawodach nasza para kombinowana zajęła bardzo dobre III miejsce stając na trzecim stopniu podium. Natomiast w Józefosławiu w Pucharze Polski w grze podwójnej nasza para Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło zajęli szóste miejsce. Następnie w dniach 13-15.11.2020 zawodnicy ze Straszęcina w ramach startu Kadry Wojewódzkiej wystąpili w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13). Turniej odbył się w Markach k/Warszawy. Był to kolejny turniej wysoko punktowany. W grze podwójnej chłopców (U13) wystąpił Mikołaj Krystek w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Debel ten niespodziewanie wygrał grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” spotkali się z parą z Mazańcowic Babicz/Stefaniuk. I tym razem sprawili niespodziankę wygrywając w dwóch setach 14:21;21:10;21:9 awansując do kolejnej fazy. W półfinale nasi chłopcy sprawili największą sensację turnieju pokonując w trzech setach (22:24, 21:19;21:18) faworytów tych zawodów parę Gwiazda (Pabianice)/Dulemba (Suchedniów) awansując do finału. W meczu o złoto chłopcy powalczyli ale niestety ulegli tym razem w dwóch setach (13:21;18:21) parze Perkowski (Białystok)/Zmarz (Kędzierzyn – Koźle) zajmując ostatecznie rewelacyjne jak dla nich miejsce II i stając na drugim stopniu podium. W grze pojedynczej chłopców (U13) bardzo dobre miejsce 5-8 zajął Mikołaj Krystek. W grze mieszanej (U13) Mikołaj Krystek w parze z Natalią Horst z Przemyśla zajął ostatecznie miejsce 9-16. W grze podwójnej dziewcząt (U17) bardzo dobre IV miejsce zajęła Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz. Kolejna nasza zawodniczka Oliwia Krystek w parze z Ewą Bartłomiejczuk z Suchedniowa zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i sklasyfikowane zostały na miejscu 8-14. W grze mieszanej (U17) nasz mikst Oliwia Krystek/Bartosz Kufel zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i sklasyfikowany został na miejscu 11-20.