Dwa medale naszych zawodników na Grand Prix w Bieruniu

W rozegranym (27-29.11.2020)  w Bieruniu Otwartym Grand Prix Juniorów i Młodzików nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. W kategorii juniorów Wiktor Grzyb występujący w parze z Jessicą Orzechowicz z UKS Sokół Ropczyce zajął wysokie trzecie miejsce. Biorąc pod uwagę że był to pierwszy występ tej pary podczas turniejów krajowych wynik jest dużym sukcesem.  Para Grzyb/Orzechowicz w grupie pokonali parę rozstawioną numer dwa w turnieju Kacper Górniak (KS Chojnik Jelenia Góra / Antonina Marszałek (BKB Set Mazańcowice)21:16,16:21 21:13 a w kolejnym pojedynku  pokonali parę z SKB Suwałki Jan Filipowicz/Natalia Lenczewska 21:19, 21:18. Niestety w meczu o wejście do finału para Grzyb Orzechowicz przegrała z parą Mikołaj Wrzalik (KS Badminton Kobierzyce ) /Dominika Chojnacka  KS Chojnik Jelenia Góra) 16:21, 12:21 i tym samym zdobywając brązowy medal. Drugi brązowy medal zdobyli nasi brązowi medaliści z Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych z Głubczyc Bartosz Kufel/Oliwia Krystek. Nasza para w grupie zdecydowanie pokonała pary Mateusza Derda/Michalina Jaśkiewicz (SKB Suwałki) 21:14, 21:19 oraz parę z KS Chojnik Jelenia Góra Mateusz Kawka/Amelia Bułat 21:7,21:8 W walce o półfinał nasza para pokonała mocną parę z Pabianic Kamin Markus/Klaudia Płusa w zaciętym trzysetowym pojedynku 21:15, 16:21, 21:18. Niestety w meczu półfinałowym ulegli parze gospodarzy turnieju (UKS Unia Bieruń) Emilia Jochacy/Sebastian Pinkowicz 18:21,9:21. W pozostałych grach nasi zawodnicy też zaprezentowali się dobrze i do kolejnych medali zabrakło niewiele. Przed naszymi zawodnikami kolejne turnieje grand prix w kończącym się kroku w Bieruniu i Imielinie.