Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wieliczce

15 kwietnia 2023 r. w Wieliczce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie oraz Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sianowie. W rywalizacji pomiędzy województwami Małopolska pokonała Podkarpacie 37-18. Podobnie jak w ubiegłym roku musieliśmy uznać przewagę zawodników z małopolski.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Krystek , który zdobył dwa złote medale. W turnieju uczestniczyli również Bartosz Maciejowski, Jakub Tołpa, Filip Szerszeń oraz Filip Żegleń.  W kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży awans w grze pojedynczej zapewnił sobie Bartosz Kufel (UKS Orbitek), wcześniej na podstawie listy klasyfikacyjnej bez kwalifikacji awans uzyskał Bartek w grze podwójnej.
W klasyfikacji klubów miejsca na podium przedstawiają się następująco:
1 miejsce – MKS Spartakus Niepołomice – 18 pkt.
2 miejsce – AB Kraków – 7,5 pkt
3 miejsce – MKS Skarbek Gogołów – 6,5 pkt
Pozostałe miejsce naszych klubów:’
4 miejsce – UKS Orbitek Straszęcin – 5,5 pkt
7 miejsce – UMKS Koliber Dabrówki  – 2 pkt i UKS Sokół Ropczyce – 2 pkt.
9 miejsce – SSKS Badminton Przemyśl – 1,5 pkt
13 miejsce – SS Badminton Zarzecze – 0,5 pkt

KLASYFIKACJA KLUBÓW

Medale dla naszego klubu zdobyli:
Gra podwójna chłopców:
1 miejsce – Mikołaj Krystek/Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra mieszana:
1 miejsce – Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)/ Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce)
3 miejsce – Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin)/ Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów)

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GIER