Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie

W dniach 15-16.09.2018 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików (U15) i Młodzików Młodszych (U13) w badmintonie. Turniej ten był zaliczany na listę klasyfikacyjną  PZBad. W zawodach udział wzięło 114 zawodników z 25 klubów z takich województw jak: opolskie, świętokrzyskie, mazowieckie, lubelskie, śląskie, dolnośląskie, łódzkie oraz podkarpackie. Organizatorem był Podkarpacki Związek Badmintona przy współpracy z UKS Orbitek Straszęcin. Gospodarzy czyli Straszęcin reprezentowało ośmiu zawodników. Trójka z nich stanęła na podium. Byli to: Arkadiusz Dydyński, Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator. W grze mieszanej Młodzików (U15) wystąpił nasz mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Para ta po wygraniu swojej grupy awansowała do finału, gdzie spotkała się z mikstem ze śląska Bochenek(Jaworzno)/Jarosz(Katowice). Po trzech zaciętych setach 14:21;21:12;21:17 zwycięsko zakończyli nasi badmintoniści i tym samym stanęli na pierwszym stopniu podium. W grze podwójnej dziewcząt – Młodzików (U15) Straszęcin reprezentowały Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator. Nasze dziewczęta po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansowały do półfinału. W meczu o finał jednak nie sprostały parze z Zamościa Kasperek/Małecka ulegając w dwóch setach 10:21;16:21 ostatecznie zajmując III miejsce na podium. W grze podwójnej chłopców – Młodzików (U15) Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Po wygraniu trzech meczy w 1/8 oraz ¼  awansowali do czwórki. Niestety w meczu o finał nie dali rady wyżej notowanym zawodnikom z Mazańcowic Toczek/Szczypka przegrywając w trzech setach 23:21;4:21;12:21 zajmując ostatecznie III miejsce. W grze pojedynczej dziewcząt Młodzików (U15) wystąpiły Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator. Obie badmintonistki wygrały swoje grupy eliminacyjne awansując do ćwierćfinału. W meczach o półfinał przegrały jednak z wyżej notowanymi rywalkami i zajęły miejsca 5-8. W grze pojedynczej chłopców – Młodzików Młodszych (U13) najlepiej spisał się Bartosz Kufel, który wygrał swoja grupę eliminacyjną oraz mecz o ćwierćfinał. Niestety w pojedynku o czwórkę po zaciętym trzysetowym pojedynku uległ zawodnikowi z Przemyśla K. Drymajło 16:21;21:10;12:21 zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Dwaj inni zawodnicy Orbitka  Jan Jaszcz oraz Mikołaj Krystek zajęli drugie miejsca w swoich grupach nie awansując dalej. Ostatecznie kończąc turniej na miejscach 10-18. W grze pojedynczej dziewcząt – Młodzików Młodszych (U13) wystąpiła Oliwia Krystek. Nasza młoda badmintonistka bardzo dobrze zaprezentowała się na tle starszych rywalek. Wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do kolejnej rundy. Niestety w meczu o ćwierćfinał po trzysetowym boju uległa zawodniczce z Kędzierzyna – Koźle A. Krząkale 17:21;21:15;8:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre 9 miejsce. W grze mieszanej Młodzików Młodszych (U13) mikst Orbitka Bartosz Kufel/Oliwia Krystek po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie sklasyfikowany został na miejscu 5-8. Również w grze podwójnej chłopców Młodzików Młodszych (U13) Bartosz Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby zajęli drugie miejsce w swojej grupie i ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscu 5-8.

SP.