„Orbitek” na podium w PODKARPACKI CUP 2019

W dniu 07.12.2019 r. na halach sportowych Szkół Podstawowych w Straszęcinie i Żyrakowie odbył się ostatni (z czterech zaplanowanych) turniej PODKARPACKI CUP 2019 w badmintonie. W Straszęcinie rywalizowali Żacy (U11) i Żacy Młodsi (U9), natomiast w Żyrakowie Młodzicy Młodsi (U13). W sumie udział wzięło 105 zawodników z całego kraju. „Orbitek” Straszęcin jako gospodarza reprezentowało 11 badmintonistów. Dwójka z nich stawała na podium indywidualnie, natomiast w klasyfikacji drużynowej w całym cyklu turniejów drużyna z gminy Żyraków uplasowała się na miejscu medalowym wśród 40 drużyn sklasyfikowanych. W grze podwójnej dziewcząt  (U13) wystąpiły nasze dwie badmintonistki. Oliwia Krystek w parze z A. Kurkiewicz z Krakowa oraz Oliwia Miazga w parze z J. Piaskowską z Ropczyc. Bardzo dobrze spisał się ten pierwszy debel. Para Krystek/Kurkiewicz wygrała zdecydowanie swoją grupę eliminacyjną awansując do półfinału. W meczu o finał ku zaskoczeniu wszystkich dziewczęta pokonały wyżej notowaną parę Ziółkowska (Kielce)/Banaszak (Kędzierzyn – K) w trzech setach (17:21;21:19,21:11) awansując do finału. W meczu o I miejsce pokonały debla z Suchedniowa Bartłomiejczuk/Bartłomiejczuk w dwóch setach (21:17;22:20) wygrywając całe zawody. Druga nasza para Miazga/Piaskowska sklasyfikowana została na miejscu V. W grze podwójnej chłopców (U13) wystąpiło pięciu straszęcinian. Bartosz Kufel zagrał w parze z K. Wąsikiem z Nowej Dęby, Kacper Bezak z Kacprem Tyrpinem oraz Mikołaj Krystek z Pawłem Zwinką. Znakomicie spisała się para Kufel/Wąsik, która wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do półfinału. W meczu o finał bez problemów pokonała parę Gorszko/Świętoń (Kraków) w dwóch setach (21:9;21:12) awansując do finału. W meczu finałowym po bardzo wyrównanym pojedynku w trzech setach (16:21;21:19;21:16) wygrali nasi chłopcy z parą Drymajło (Przemyśl)/Zmarz (Kędzierzyn –K) zajmując ostatecznie I miejsce. Debel Tyrpin/Bezak sklasyfikowany został na VI miejscu, natomiast Krsytek/Zwinka na miejscu X.

W grze mieszanej (U13) wystąpiła trójka zawodników „Orbitka”. Bartosz Kufel w parze z Oliwią Krystek oraz Mikołaj Krystek w parze z U. Wojtysiak z Wrzosowej. Bardzo dobrze spisał się mikst Kufel/Krystek, który po wygraniu grupy awansował do półfinału. Niestety w meczu o finał przegrali po trzech setach (17:21;21:18;14:21) z mikstem Zmarz/Banaszak (Kędzierzyn – K) zajmując ostatecznie miejsce III. Na miejscu VI sklasyfikowano parę Krystek/Wojtysiak.

W grze pojedynczej dziewcząt (U13) na miejscu X sklasyfikowano Oliwię Miazga, a Oliwię Krystek na miejscu XV.

W grze pojedynczej chłopców (U13) na miejscu V sklasyfikowano Bartosza Kufla. Pozostałe miejsca naszych badmintonistów to : Mikołaj Krystek – XI miejsce, Kacper Tyrpin – XII miejsce.

W grze pojedynczej chłopców (U11) zawodnicy ze Straszęcina sklasyfikowani byli na miejscach: Dawid Kosztyło – VI miejsce, Igor Dydyński – miejsce X.

W klasyfikacji na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych całego cyklu PODKARPACKI CUP 2019 (czterech turniejów) Oliwia Krystek zajęła III wśród dziewcząt (U13) miejsce. Wśród chłopców Bartosz Kufel również stanął na najniższym stopniu podium (U13).

W klasyfikacji najlepszych klubów na 40 sklasyfikowanych w całym cyklu PODKARPACKI CUP 2019 UKS „Orbitek” Straszęcin zajął II miejsce!!!

Ostateczna klasyfikacja cyklu turniejów Podkarpacki Cup 2019
KLASYFIKACJA KLUBÓW
KLASYFIKACJA ŻAKÓW MŁODSZYCH I ŻAKÓW
KLASYFIKACJA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH