Orbitek Wicemistrzem Karpackiej I ligi Badmintona

W dniu 01.06.2019 roku w Hali Sportowej w Ropczycach został rozegrany Finał Karpackiej I Ligi Badmintona. Patronatem Honorowym ligę objął Marszałek Województwa Podkarpackiego a medialnym Gazeta Codzienna Nowiny. Organizatorem imprezy był Podkarpacki Związek Badmintona przy współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” Ropczyce. Udział wzięło siedem najlepszych drużyn I Karpackiej Ligi Badmintona oraz trzecia drużyna z II Karpackiej Ligi Badmintona. W meczu o I miejsce spotkały się drużyny UKS „Sokół” Ropczyce – UKS „Orbitek” Straszęcin. Po czterech pojedynkach padł wynik 4:0 dla ekipy z Ropczyc i to drużyna UKS „Sokół” Ropczyce została Mistrzem Karpackiej I Ligi Badmintona w sezonie 2018/2019 zdobywając złoty medal. Drużyna UKS „Orbitek” Straszęcin została Wicemistrzem Karpackiej I Ligi Badmintona.

Nasz drużyna przez cały sezon występowała w następującym składzie: Mateusz Ciurkot, Dawid Gąsior, Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb, Konrad Krystek i Arkadiusz Dydyński.
Tytuł Wicemistrza Karpackiej II Ligi Badmintona  w ubiegłym tygodniu zdobyła również nasz druga drużyna występująca w składzie: Emilia Skrzek, Arkadiusz Dydyński i Bartosz Kufel.