Sukces „Orbitka” w Szczucinie

W dniu 13.04.2019 r. w Szczucinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U15) w badmintonie. To coroczna rywalizacja województwa podkarpackiego z małopolskim w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży w systemie szkolenia Ministerstwa Sportu i Turystyki. W reprezentacji Podkarpacia wystąpili również zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin. A byli to: Emilia Skrzek, Arkadiusz Dydyński, Klaudia Zator, Gabriel Grzyb, Kufel Bartosz, Jan Jaszcz, Oliwia Krystek, Oliwia Miazga. W grze mieszanej Straszęcin reprezentowało trzy pary: A.Dydyński/E.Skrzek, B.Kufel/O.Krystek oraz J.Jaszcz/O.Miazga. Najlepiej spisali się ci pierwsi. Para Dydyński/Skrzek bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje mecze w dwóch setach zdobywając złoty medal. Niespodziewanie dobrze spisała się para Kufel/Krystek, która pomimo iż byli młodsi od reszty uczestników wygrali swoje dwa pierwsze mecze awansując do półfinału. Niestety w meczu o finał ulegli wyżej notowanej parze z Niepołomic Mucha/Kura kończąc zawody na bardzo dobrym III miejscu jednocześnie zdobywając brązowy medal. Para Jaszcz/Miazga przegrała w pierwszej rundzie zajmując ostatecznie 9/16. W grze podwójnej dziewcząt Orbitek reprezentowały dwa deble: E.Skrzek/K.Zator oraz O.Krystek/O.Miazga. Nasza pierwsza para czyli Skrzek/Zator wystąpiła w roli faworyta i nie zawiodła. Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze zajmując zdecydowanie I miejsce oraz zdobywając złoty medal. Druga nasza para Krystek/Miazga uległa w pierwszej rundzie zajmując ostatecznie miejsce 9/16. W grze podwójnej ze Straszęcina chłopców wystąpił jeden debel – G.Grzyb/J.Jaszcz. Nasza para pomimo młodego wieku w pierwszych dwóch rundach poradziła sobie niespodziewanie dobrze, wygrywając z wyżej notowanymi rywalami i awansując do półfinału. Niestety w meczu półfinałowym stanęli naprzeciw najlepszym zawodnikom w Polsce parze Kwinta/Wata z Krakowa. Ulegli w tym pojedynku, ale ostatecznie ku dużemu zaskoczeniu wszystkich obecnych znaleźli się na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami. W grze pojedynczej dziewcząt Straszęcin reprezentowała Klaudia Zator i zrobiła to bardzo dobrze. Po wygraniu czterech rund dotarła do finału, gdzie spotkała się z J. Dec z Krakowa. Po zaciętym trzysetowym pojedynku nasza zawodniczka ostatecznie wygrała i zajęła I miejsce zdobywając kolejny złoty medal dla Orbitka. W grze pojedynczej chłopców Orbitek reprezentowali: Arkadiusz Dydyński oraz Gabriel Grzyb. Lepiej spisał się ten pierwszy, który po wygraniu trzech rund dotarł do półfinału. W meczu o finał spotkał się z obecnym Mistrzem Polski Młodzików – D. Kwintą z Krakowa. Niestety pomimo walecznej postawy nasz zawodnik przegrał w dwóch setach zajmując ostatecznie III miejsce w zawodach , zdobywając kolejny brązowy medal dla Straszęcina. Tym samym ekipa z UKS „ORBITEK” Straszęcin zdobyła 6 medali (3 złote, 3 brązowe). W klasyfikacji punktowej nasz klub zdobył 12,5 ptk. i uplasował się na II miejscu (za UKSKSBad Kraków, a przed MKS „Spartakus” Niepołomice) jako najlepszy klub z województwa podkarpackiego. Niestety w rywalizacji wojewódzkiej Podkarpacie uległo Małopolsce 18-35.

Jednocześnie w tym samym czasie rozgrywane zostały Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U17). W grze pojedynczej chłopców wystąpił Wiktor Grzyb ze Straszęcina, który zdobył I miejsce i awansował do Mistrzostw Polski. Pozostali zawodnicy Orbitka w tej kategorii wiekowej tj.: Konrad Krystek oraz Michał Kosztyło awans do Mistrzostw uzyskali dzieli wysokiej pozycji na liście klasyfikacyjnej PZBad.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 

Klasyfikacja klubów:
1 miejsce: UKSKSBad Karków – 16 pkt.
2 miejsce: UKS Orbitek Straszęcin – 12,5 pkt.
3 miejsce: UKS Spartakus Niepołomice – 8 pkt.
4 miejsce: MKS KSOS Kraków: 6 pkt.
5-6 miejsce: AZSAGH Kraków – 2,5 pkt. i MKS Junis Szczucin – 2,5 pkt.
7 miejsce: UKS Start Widełka -2 pkt.
8-9 miejsce: UKS CROSS Tomice -1,5 pkt. i  SSKS Badminton Przemyśl – 1,5 pkt.
10-11 miejsce: MKS Stal Nowa Dęba – 1 pkt., UKS Jagiellonka Medyka – 1 pkt.
12-15 miejsce: RKB Rzeszów – 0 pkt. , UKS AB Kraków – 0 pkt., UKS Pleśna – 0 pkt., UKSB Volant Mielec – 0 pkt.