Sukcesy w Białymstoku Emilki i Arka

W dniach 05-07.04.2019 w Białymstoku odbyło się Grand Prix Polski Młodzików (U15) w badmintonie. Jest to turniej najwyżej punktowany na listę PZBad (oprócz Mistrzostw Polski). Do zawodów na podstawie aktualnej listy klasyfikacyjnej  PZBad zakwalifikowało się po 24 najlepszych singlistów oraz singlistek oraz po 16 najlepszych debli chłopców, debli dziewcząt oraz mikstów. W tym gronie znalazła się dwójka  badmintonistów ze Straszęcina. UKS  „Orbitek”  reprezentowali: Arkadiusz Dydyński i  Emilia Skrzek. Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy – A (silniejszą) oraz B (słabszą).  W grze mieszanej w grupie A 2 wystąpił nasz mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. W pierwszym meczu grupowym pokonali miksta F. Dąbrowski (Ostrów Wlkp.)/M. Tatomir  (Jelenia Góra) w dwóch setach (21:15;21:13). W drugim pojedynku po trzysetowym boju (15:21;21:12;21:17) również wygrali z parą z Białegostoku M. Podkowiński/A. Guziejko. W ostatnim meczu grupowym niestety ulegli w trzech setach (9:21;21:19;16:21) parze P. Tomaszewski (Kielce)/J. Pajek (Suchedniów) zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Pozostał im mecz o brązowy medal w całym turnieju. Przeciwnikami w tym pojedynku byli A. Bochenek(Jaworzno)/Z. Jarosz (Katowice). Nasza para po zaciętym meczu wygrała w dwóch setach (23:21; 21:13) zajmując ostatecznie III miejsce. W grze podwójnej chłopców w grupie A 1 wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Nasza para kombinowana w fazie grupowej niespodziewanie pokonała debel z Białegostoku – A. Mitroszewski/M. Podkowiński w dwóch setach (1:19;21:9) oraz debel z Warszawy  K. Baranowski/F. Kamiński również w dwóch setach (21:11;21:18 ). W ostatnim meczu grupowym spotkali się z faworytami turnieju , parą P. Tomaszewski (Kielce)/B. Wata (Kraków) . Po bardzo zaciętym trzysetowym (21:16;18:21;16:21) pojedynku nasi chłopcy ulegli i tym samym zajęli drugie miejsce w grupie. W meczu o brązowy medal spotkali się z parą z Warszawy B. Krajewski/K. Zychewicz. Jednak w tym meczu nasz debel nie dał szans rywalom wygrywając zdecydowanie w dwóch setach (21:18;21:14) zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal.

W grze podwójnej dziewcząt w grupie A2 Orbitek reprezentowała debel Emilia Skrzek w parze z Magdalena Tatomir z Jeleniej Góry. Po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie w fazie grupowej nasza para kombinowana zajęła czwarte miejsce w grupie. W meczu po grupie  zwyciężyły w dwóch setach (21:14;21:18) parę z Suwałk – N. Lenczewska/O. Niedźwiedzka zajmując ostatecznie VII miejsce w całym turnieju.

Był to bardzo dobry sprawdzian dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików w Mysłowicach (07-09.06.2019).