Orbitek najlepszym klubem w turniejach PODKARPACKI CUP 2018

8 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie rozegrany zawodnicy Orbitka wzięli udział w ostatnim  Ogólnopolskim Turnieju Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych z cyklu Podkarpacki CUP 2018.Były to turnieje dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Współorganizatorami ostatniego turnieju byli: Gmina Żyraków, CKiP w Żyrakowie, UKS Orbitek Straszęcin Dyrekcje Zespołów Szkół w Straszęcinie i Żyrakowie. W ostatnim turnieju wśród 109 zawodników z 20 klubów wystąpiło 13 naszych reprezentantów. W całym cyklu turniejów sklasyfikowano 26 klubów. Organizator, Podkarpacki Związek Badmintona ufundował dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrody w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika cyklu turniejów Podkarpacki CUP 2018.  Podsumowano również rywalizację klubową po rozegranych czterech turniejach. Uczestnikom nagrody wręczył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Nasz klub po raz drugi wygrał zdecydowanie klasyfikację drużynową.
Medalowe wyniki naszych zawodników na turnieju przedstawiają się następująco:
KATEGORIA DZIECI:
Gra pojedyncza chłopców:
3 miejsce Dawid Kosztyło
KATEGORIA ŻAK:
Gra pojedyncza chłopców:
2 miejsce Mikołaj Krystek
3 miejsce  Kacper Tyrpin
KATEGORIA MŁODZIK MŁODSZY:
Gra podwójna dziewcząt:
3 miejsce Oliwia Krystek / Emilia Pastuła (UKS Start Widełka)
Gra podwójna chłopców:
3 miejsce Bartosz Kufel/Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
W klasyfikacji generalne zawodników po 4 turniejach nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
KATEGORIA ŻAK:
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Mikołaj Krystek
2 miejsce Kacper Tyrpin
3 miejsce Paweł Zwinka
KATEGORIA MŁODZIK MŁODSZY:
Gra pojedyncza dziewcząt:
3 miejsce Krystek Oliwia (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Kufel Bartosz (UKS Orbitek Straszecin)
KLASYFIKACJA KLUBÓW:
1 miejsce – UKS Orbitek Straszęcin – 5321 pkt.
2 miejsce – AZSAGH Kraków – 4642 pkt.
3 miejsce –  UKSB Volant Mielec – 3631 pkt.
4 miejsce – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle – 3246 pkt.
5 miejsce – MKS Spartakus Niepołomice – 2853 pkt.
6 miejsce – MKS Skarbek Gogołów – 2488 pkt.
KLASYFIKACJE SZCZEGÓŁOWE :
Dzieci i żacy
Młodzik Młodszy
Kluby