PODKARPACKI CUP (3) z sukcesem dla „Orbitka”

W dniu 16.11.2019 r. na halach sportowych SP Straszęcin oraz SP Żyraków odbywał się jednocześnie trzeci (z czterech zaplanowanych) turniej badmintona z cyklu PODKARPACKI CUP 2019. W zawodach rywalizowali Młodzicy Młodsi (U13), Żacy (U11) oraz Żacy Młodsi (U9). W sumie wzięło udział 150 młodych badmintonistów z 301 klubów z całej Polski. Nasz powiat reprezentowali tradycyjnie zawodnicy UKS „Orbitek” Straszęcin. Z jedenastu naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowali się: Bartosz Kufel, Oliwia Krystek oraz Mikołaj Krystek.  W grze pojedynczej chłopców (U13) Straszęcin najlepiej spisał się Bartosz Kufel, który po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej oraz kolejnych meczy dotarł do półfinału. W meczu o finał uległ w dwóch setach (8:15;14:15) K. Wąsikowi  z Nowej Dęby  zajmując III miejsce. Na dalszych miejscach uplasowali się inni zawodnicy „Orbitka” tj: Mikołaj Krystek (9/16), Paweł Zwinka (9/16), Szymon Kosztyło (9/16).  W grze pojedynczej dziewcząt (U13) Straszęcin reprezentowały: Oliwia Krystek oraz Oliwia Miazga. Obie nasze dziewczyny wygrały swoje grupy eliminacyjne awansując do ćwierćfinałów. W meczach o półfinał jednak uległy swoim przeciwniczkom zajmując ostatecznie egzekwo miejsca 5/8. W grze mieszanej (U13) bardzo dobrze spisała się nasza para mikstowa Bartosz Kufel/Oliwia Krystek. Mikst ten wygrał zdecydowanie swoja grupę eliminacyjną awansując do półfinału. W meczu o finał pokonali również w dwóch setach (15:6;15:7) parę Babicz (Mazańcowice)/Piaskowska (Ropczyce) awansując do finału. W meczu finałowym nie sprostali jednak mikstowi Drymajło (Przemyśl)/Ziółkowska (Kielce) ulegając w dwóch setach (4:15;8:15) zajmując II miejsce w turnieju. Na miejscu 5/8 zawody ukończyła Oliwia Miazga w parze z T. Stefaniukiem z Mazańcowic. W grze podwójnej chłopców (U13) bardzo dobrze spisał się Bartosz Kufel w parze z K. Wąsikiem z Nowej Dęby zajmując II miejsce w turnieju. Na miejscu III uplasował się Mikołaj Krystek w parze z T. Stefaniukiem z Mazańcowic. Para Paweł Zwinka/Kacper Tyrpin zawody ukończyła na miejscu 7/12. W grze podwójnej dziewcząt (U13) bardzo dobrze spisała się Oliwia Krystek, która w parze z A. Kurkiewicz z Krakowa zajęły III miejsce w całym turnieju. W grze pojedynczej chłopców (U11) Filip Żegleń oraz Dawid Kosztyło zajęli miejsce 9/16. W klasyfikacji zawodników po trzech turniejach Bartosz Kufel oraz Oliwia Krystek zajmują III miejsce. Drużyna UKS „Orbitek” Straszęcin  zajmuje miejsce II.

  KLASYFIKACJA KLUBÓW
KLASYFIKACJA ŻAK MŁODSZY, ŻAK
KLASYFIKACJA MŁODZIK MŁODSZY