Srebro Bartka i brąz Oliwii podczas Grand Prix Młodzików Młodszych

W dniach 8-10.11.2019 r. w Krapkowicach odbyło się Grand Prix Młodzików Młodszych (U13)  i Juniorów Młodszych (U17) w badmintonie. W tych wysoko punktowanych zawodach udział wzięli najlepsi zawodnicy z naszego kraju. W sumie do rywalizacji przystąpiło 186 badmintonistów. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowali: Oliwia Krystek (U13), Bartosz Kufel (U13) oraz Konrad Krystek (U17). Do Straszęcina pierwsza dwójka wróciła z medalami. W grze podwójnej chłopców (U13) Bartosz Kufel zagrał w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby. Nasi zawodnicy w I rundzie z racji rozstawienia mieli wolny los. W II rundzie zagrali z deblem Borowski(Pabianice)/Matula (Kędzierzyn-K) i wygrali zdecydowanie w dwóch setach (21:6;21:9) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z Szeszko/Węgrowski (Suwałki). Również w tym meczu nie pozostawili złudzeń pokonując przeciwników pewnie w dwóch setach (21:10;21:12). W półfinale zmierzyli się z faworytami turnieju, parą Markus(Pabianice)/Perkowski (Białystok). Nie będąc faworytem po bardzo dobrym trzysetowym meczu nasz debel pokonał przeciwników (12:21;22:20;21:14) awansując do finału. W meczu o złoto Bartek z Krystianem zagrali na parę Budny (Kędzierzyn – K)/Mielnik (Głubczyce). Tym razem pomimo ambitnej postawy ulegli w dwóch setach (8:21;16:21) zajmując bardzo dobre II miejsce w całym turnieju. Dla Bartka był to pierwszy medal zdobyty na turnieju tak wysokiej rangi. W grze podwójnej dziewcząt (U13) Oliwia Krystek zagrała w parze z Aleksandrą Kurkiewicz z Krakowa. Nasze dziewczyny w I rundzie pokonały pewnie parę Hoszowska (Kąty Wrocławski)/Zmarz (Kędzierzyn –K) w dwóch setach (21:9;21:8). W II rundzie spotkały się z parą Bartłomiejczuk/Bartłomiejczuk z Suchedniowa . Debel ten był rozstawiony z nr 2 w tym turnieju więc uchodził za jednego z faworytów. Jednak Oliwia z Olą nie przestraszyły się rywalek i po bardzo zaciętym dwusetowym meczu wygrały (24:22;21:18) awansując do ćwierćfinału. W pojedynku o półfinał spotkały się z parą z Głubczyc Naumczyk/Paruszewska. Nasze badmintonistki również nie były faworytkami a jednak postarały się o kolejna niespodziankę wygrywając w dwóch setach (22:20;21:18) i awansując do pierwszej czwórki. W półfinale nie sprostały już parze Makowska/Niczyporuk z Warszawy przegrywając w dwóch setach (8:21;17:21) zajmując ostatecznie rewelacyjne III miejsce w całym turnieju. Również dla Oliwii  był to pierwszy medal zdobyty na turnieju tak wysokiej rangi. W grze mieszanej (U13) nasz mikst Bartosz Kufel/Oliwia Krystek w I rundzie z racji rozstawienia mieli wolny los. W II rundzie spotkali się z parą z Suwałk – Szeszko/Banaszewska. Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (13:21;21:18;21:18) wygrali awansując dalej. W III rundzie już po łatwiejszym meczu pokonali parę z Białegostoku –Pachucki/Kalinowska w dwóch setach (21:10;21:14) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał ulegli w dwóch setach mikstowi Budny (Kędzierzyn-K)/Niczyporuk (Warszawa) zajmując ostatecznie miejsce 5/8.