Dobry start „Orbitka” na XVI Festiwalu Warszawskim 2019 w badmintonie

W dniach 25-27.09.2019 r. w Warszawie odbył się XVI Festiwal Warszawski w badmintonie.  Turniej ten odbył się w ramach Grand Prix (wysoko punktowane) w Kategoriach U15 i U19. W zawodach udział wzięło 245 zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy oraz Czech. Nie zabrakło również zawodników UKS „Orbitek” Straszęcin. Pięciu badmintonistów ze Straszęcina wystąpiło w ramach konsultacji startowej Kadry Podkarpacia. Do domu wrócili z jednym medalem oraz bardzo dobrymi miejscami. W grze podwójnej chłopców U15 wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze z A. Mitroszewskim z Białegostoku. Nasz debel kombinowany wygrał zdecydowanie grupę eliminacyjną i awansował do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” pokonał w dwóch setach (21:10;24:22) parę Szewczuk/Woźniak z Zamościa. W półfinale niestety uległo po trzech setach (21:13;12:21;10:21) deblowi Szczypka/Toczek z Mazańcowic. W meczu o trzecie miejsce po trzech setach (21:17;18:21;21:19) pokonał debel Jasek/Gajda z Kędzierzyna –Koźle. Ostatecznie para Dydyński/Mitroszewski stanęła na III stopniu podium zdobywając brązowy medal. W grze podwójnej dziewcząt U15 Straszęcin reprezentowały: Emilia Skrzek w parze z M. Karwowską z Białegostoku oraz Klaudia Zator w parze z O. Małecką z Łęcznej. Debel Skrzek/Karwowska wygrał swoja grupę eliminacyjna awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nasza para kombinowana pokonała w dwóch setach (24:22;21:14) debel Lenczewska/Niedźwiecka z Suwałk. W półfinale niestety uległy po dwóch setach (13:21;14:21) Styczyńskiej/Węsławowicz z Warszawy. W meczu o brązowy medal niestety nie sprostały parze Kotlarska (Garwolin)/Nowińska (Pabianice) zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju. Druga nasza para kombinowana Zator/Małecka również wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nie sprostały parze Styczyńska/Węsławowicz z Warszawy ulegając w dwóch setach (11:21;11:21) zajmując ostatecznie miejsce V/VIII. W grze mieszanej U15 nasz mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek bez problemów wygrał grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu ćwierćfinałowym zdecydowanie pokonali parę Grzyb (Kobierzyce)/Aleksandrowicz (Sulęcin) w dwóch setach (21:8;21:13) awansując do „pierwszej czwórki”. W meczu półfinałowym nie sprostali jednak mikstowi Krogulski (Zalesie Górne)/Kotlarska (Garwolin) ulegając w dwóch setach (14:21;17:21) . W meczu o „brąz” również nie dali rady parze Toczek (Mazańcowice)/Stankiewicz (Białystok) przegrywając po bardzo zaciętym meczu (17:21;20:22) zajmując ostatecznie miejsce IV. W grze pojedynczej dziewcząt U15 bardzo dobre miejsce 9/16  zajęła Klaudia Zator. Klaudia wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do „szesnastki”. Jednak w meczu o ćwierćfinał nie sprostała O. Niedźwieckiej z Suwałk przegrywając w dwóch setach. W grze podwójnej chłopców U19 Straszęcin reprezentował debel Michał Kosztyło/Wiktor Grzyb. Nasi badmintoniści nie mieli łatwego zadania gdyż w grupie eliminacyjnej zmierzyli się z nr 1 turnieju (późniejszym zwycięzcom) Piórkowski/Wrzalik (Kobierzyce). Niestety z tymi przeciwnikami ulegli po ambitnej postawie (16:21;10:21). W kolejnym meczu odnieśli zwycięstwo zajmując drugie miejsce w grupie. Po fazie grupowej w meczach o dalsze lokaty odnieśli jeszcze jedno zwycięstwo oraz ponieśli jedna porażkę co dało im ostatecznie VIII miejsce w turnieju. W grze pojedynczej chłopców U19 wystąpili Michał Kosztyło oraz Wiktor Grzyb. Lepiej spisał się Wiktor, który wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do 1/8 . W meczu o ćwierćfinał nie sprostał jednak K. Budnemu z Kędzierzyna przegrywając w dwóch setach zajmując ostatecznie miejsce 9/11 Michał niestety odniósł dwie porażki w grupie eliminacyjnej i sklasyfikowany został na miejscu 23/33.