Sukcesy” Orbitka” podczas PODKARPACKI CUP 2019

W dniach 12-13.10.2019 r. w halach sportowych Szkół Podstawowych w Żyrakowie oraz w Straszęcinie rozegrane zostały kolejne turnieje badmintonowe w ramach   „PODKARPACKI CUP 2019”. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: U9, U11, U13 i U 15. W sumie w imprezie wzięło udział 166 zawodników z całej Polski. UKS „Orbitek” reprezentowało 15 zawodników we wszystkich ww. kategoriach wiekowych, pięciu z nich stawało na podium. W grze pojedynczej dziewcząt U15 wystąpiła Emilia Skrzek. Nasza badmintonistka po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej oraz ćwierćfinału awansowała do półfinału. W meczu o finał pokonała zdecydowanie w dwóch setach (21:2;21:7) J. Kapanowską (UKS KSbad Kraków). W meczu o złoto po bardzo zaciętym meczu Emilia uległa w dwóch setach (18:21;20:21) N. Witkowskiej (UKS PLESBAD Pszczyna) zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce. W grze pojedynczej chłopców U15 wystąpił Arkadiusz Dydyński. Badmintonista ze Straszęcina po wygraniu grupy eliminacyjnej, II rundy oraz ćwierćfinału awansował do półfinału. W meczu o finał pokonał w trzech setach (16:21;21:16;21:19) K.Malaka (UKS Start Widełka) awansując do finału. W meczu finałowym niestety uległ w dwóch setach (14:21;18:21) D. Zimnolowi (UKS PLESBAD Pszczyna) zajmując ostatecznie II miejsce. W grze mieszanej U15 nasza para eksportowa Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek wygrała bez problemów swoją grupę awansując do finału dzięki rozstawieniu z nr 1. W meczu finałowym po zaciętym meczu nasz mikst wygrał w dwóch setach (23:21;24:22) zajmując I miejsce w turnieju. W tej grze na bardzo dobrym III miejscu uplasowała się Klaudia Zator wraz ze swoim partnerem mikstowym K. Malakiem z Widełki. W grze podwójnej dziewcząt U15 po wygraniu wszystkich swoich pojedynków bez straty seta zwyciężyły badmintonistki Orbitka – E.Skrzek/K.Zator. W grze pojedynczej chłopców U13 najlepiej spisał się  Bartosz Kufel. Badmintonista ze Straszęcina po wygraniu grupy eliminacyjnej, II rundy oraz ćwierćfinału awansował do półfinału. W meczu o finał nie sprostał K. Wąsikowi z Nowej Dęby przegrywając w dwóch setach zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce. W tej grze po zajęciu drugich miejsc w swoich grupach miejsca 13/24 zajęli Paweł Zwinka oraz Mikołaj Krystek. W grze pojedynczej dziewcząt U13 wystąpiła Oliwia Miazga. Nasza badmintonistka zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej zajęła ostatecznie miejsc 10/18. W grze mieszanej U13 para mikstowa ze Straszęcina  Bartosz Kufel/Oliwia Krystek wygrali zdecydowanie swoją grupę eliminacyjną awansując do finału dzięki rozstawieniu z nr 1. W finale nie sprostali parze K. Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/K. Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce) przegrywając w dwóch setach (8:21;14:21) zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju.  W grze podwójnej chłopców U13 Bartosz Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby wygrali zdecydowanie grupę eliminacyjna awansując do półfinału. W meczu o finał pokonali parę M. Kukla (AZSAGH Kraków)/M. Słania (UKS AB Kraków) w dwóch setach (21:9;21:19) awansując do finału. W meczu o złoto nasi chłopcy stoczyli niesamowity bój z parą K. Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/M. Zmarz (BENINCA Kędzierzyn –Koźle) . Niestety minimalnie ulegli w trzech setach (23:21;9:21;21:23) zajmując ostatecznie II miejsce. W grze podwójnej dziewcząt U13 Oliwia Krystek w parze z Aleksandrą Kurkiewicz z Krakowa wygrały niespodziewanie swoją grupę eliminacyjną awansując do półfinału. W meczu o finał niestety nie sprostały wyżej notowanym Szwarnowieckiej/Stachyra w Pszczyny przegrywając w dwóch setach (20:22;14:21) zajmując ostatecznie III miejsce. W grze pojedynczej dziewcząt U9 Natalia Tołpa zajęła miejsce 5 a Antonina Skrzek po przegraniu dwóch pojedynków grupowych z późniejszymi finalistkami w trzech setach uplasowała się na  miejscu 7. W grze pojedynczej chłopców U11 Filip Żegleń oraz Igor Dydyński uplasowali się na miejscach 8/14. Natomiast Dawid Kosztyło na miejscu 15. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika danej kategorii wiekowej PODKARPACKI CUP 2019 po dwóch turniejach na III miejscu jest Oliwia Krystek wśród dziewcząt  (U13) oraz Bartosz Kufel również na III miejscu wśród chłopców (U13). W klasyfikacji drużynowej UKS „Orbitek” Straszęcin zajmuje II miejsce.

KLASYFIKACJA KLUBÓW
KLASYFIKACJA ŻAK MŁODSZY, ŻAK
KLASYFIKACJA MŁODZIK MŁODSZY