Sukces „Orbitka” na CARPATIA BAD 2019 w Medyce

W dniach 05-06.10.2019 r. w Medyce rozegrany został coroczny turniej Międzynarodowy „CARPATIA BAD 2019” w badmintonie. Zawody rozegrane zostały w sześciu kategoriach wiekowych począwszy od U9 do U19. Na starcie imprezy stanęło w sumie 115 zawodników z Polski oraz z Ukrainy. Uczniowski Klub Sportowy reprezentowało czterech  badmintonistów i cała ww. ekipa z Medyki wróciła z medalami będąc zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju w kategoriach U13 i U15. W  grze pojedynczej (U15) dziewcząt Emilia Skrzek po wygraniu grupy eliminacyjnej oraz półfinału dotarła do finału. Niestety w meczu o I miejsce uległa w dwóch setach (18:21;14:21) Oliwii Małeckiej z Łęcznej zajmując ostatecznie II miejsce. Druga reprezentantka „Orbitka” – Klaudia Zator również wygrała swoją grupę lecz w pojedynku o półfinał przegrała z późniejszą zwyciężczynią zajmując ostatecznie miejsce V. W grze mieszanej (U15) wystąpiły nasze dwa miksty kombinowane. Emilia Skrzek w parze z Maksymilianem Krogulskim z Zalesia Górnego oraz Klaudia Zator w parze z Kamilem Malakiem z Widełki. Oba miksty bez straty seta wygrały swoje grupy eliminacyjne oraz pojedynki półfinałowe awansując do finału. W meczu o złoty medal zwyciężył mikst Skrzek/Krogulski w dwóch setach (21:17;21:16) zajmując I miejsce. Tym samym mikst  Zator/Malak zawody ukończyli na II miejscu. W grze podwójnej dziewcząt (U15) Emilia Skrzek zagrała w parze z Martyną Tatarek w Wrocławia, natomiast Klaudia Zator w parze  z Oliwia Małecką z Łęcznej.  Również w tej grze zawodniczki ze Straszęcina wraz ze swoimi partnerkami deblowymi wygrały swoje grupy eliminacyjne oraz półfinały awansując do ścisłego finału. W meczu finałowym w w dwóch setach (21:11;21:16) wygrała para Zator/Małecka zajmując I miejsce,. Tym samym debel Skrzek/Tatarek zajął II miejsce. W grze pojedynczej chłopców (U13) wystąpił Bartosz Kufel. Nasz młody badmintonista spisał się bardzo dobrze. Bartek wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał pokonał w dwóch setach (21:17;21:14)  zawodnika z Ukrainy -D. Shestakievcha. W półfinale po zaciętym trzysetowym pojedynki (21:19;14;21;8;21) przegrał z późniejszym zwycięzcą całego turnieju K. Drymajło z Przemyśla zajmując ostatecznie III miejsce. W grze pojedynczej dziewcząt (U13) bardzo dobrze spisała się Oliwia Krystek, która wygrała swoją grupę eliminacyjna oraz mecz półfinałowy docierając do finału. W meczu o złoty medal nie sprostała A. Kurkiewicz z Krakowa przegrywając w dwóch setach (11:21;15:21) zajmując ostatecznie II miejsce. W grze mieszanej (U13) nasz mikst Bartosz Kufel/Oliwia Krystek bezapelacyjnie wygrał swoją grupę eliminacyjną bez straty seta awansując do finału. W meczu finałowym pokonał również w dwóch setach (21:15;21:18) miksta Drymajło (Przemyśl)/Surowiec (Widełka) zajmując I miejsce. W grze podwójnej chłopców (U13) Bartosz Kufel zagrał w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby. Nasza para kombinowana nie miała sobie równych w tym turnieju. Po wygraniu grupy eliminacyjnej bez straty seta w meczu finałowym nie dali szans parze gospodarzy Fortuna/Kazimir wygrywając również w dwóch setach (21:12;21:14) zajmując I miejsce. W grze podwójnej dziewcząt (U13) Oliwia Krystek w parze z Aleksandrą Kurkiewicz z Krakowa wygrały swoje wszystkie mecze w turnieju zajmując I miejsce w turnieju. Reasumując zawodnicy ze Straszęcina choć w niewielkiej grupie zdominowali kategorie U13 i U15 zajmując w większości miejsca na podium. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Turniejami Grand Prix Polski w ww. kategoriach wiekowych.