Srebro Magdy w Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie

W dniach 16-18.09.2016 r. w Suchedniowie został rozegrany XII Międzynarodowy Turniej badmintona o „Puchar Gór Świętokrzyskich”. Zawody odbyły się w kategoriach Junior Młodszy (U-17) oraz Młodzik Młodszy (U-13). Udział w imprezie wzięło 198 zawodników z: Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Litwy oraz Polski. Oczywiście w tym gronie nie zabrakło badmintonistów ze Straszęcina. Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” reprezentowali: Patryk Michałek, Jakub Kufel, Magdalena Golenia, Klaudia Zator oraz Arkadiusz Dydyński. Najlepiej spisała się Magdalena Golenia, która w grze podwójnej dziewcząt (U-17) zdobyła srebrny medal. W kategorii Junior Młodszy (U-17) w grze podwójnej dziewcząt wystąpiła Magdalena Golenia w parze z Natalią Róg  z Nowej Dęby. Debel ten po wygraniu grupy oraz meczu ćwierćfinałowego awansował do najlepszej „czwórki” turnieju. W meczu o finał dziewczęta spotkały się z deblem Mycek (Nowa Dęba)/Pająk (Suchedniów). I tym razem po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (17:21;21:19;21:15) para Golenia/Róg wygrała, jednocześnie awansując do finału. W meczu o złoto rywalkami były Pękała (Pszczyna)/Szymańska (Lubliniec). Niestety tego dnia badmintonistki ze śląska okazały się lepsze wygrywając w dwóch setach (14:21;20:22). Ostatecznie nasza para zawody ukończyła na bardzo dobrym II miejscu ze srebrnymi medalami. W grze podwójnej mieszanej (U-17) wystąpiły dwa miksty mieszane ze Straszęcina. Jakub Kufel w parze z Joanną Dorawą z Miastka oraz Patryk Michałek w parze z Beatą Mycek z Nowej Dęby. Zarówno Jakub jak i Patryk ze swoimi partnerkami mikstowymi wygrali swoje grupy eliminacyjne awansując do ćwierćfinałów. Niestety w meczach o półfinał nie sprostali swoim rywalom zajmując ostatecznie miejsca V-VIII.  W grze podwójnej chłopców (U-17) Jakub Kufel wystąpił w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby, natomiast Patryk Michałek w parze z Wojciechem Brudkiem z Pszczyny. Oba deble w meczach grupowych wygrały po dwa mecze oraz przegrali po jednym meczu zajmując drugie miejsca w swoich grupach i kończąc ostatecznie rywalizację na miejscach IX-XVI. W kategorii Młodzik Młodszy (U-13) mikst ze Straszęcina Arkadiusz Dydyński/Klaudia Zator wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. Niestety w meczu o półfinał nasi młodzi badmintoniści ulegli parze Tomaszewski (Morawica)/ Titava (Łotwa) w dwóch setach zajmując miejsca V-VIII. Zarówno Arek jak i Klaudia zagrali w grze pojedynczej. Jednak nie zdołali wygrać swoich grup eliminacyjnych. Był to pierwszy wysoko punktowany turniej z cyklu „Grand Prix” w kategoriach Junior Młodszy i Młodzik Młodszy w tym sezonie. Miejsca w pierwszej „ósemce” oraz na podium  zawodników „Orbitka”  to dobry prognostyk na dalszą część sezonu 2016/2017.