Brązowy medal Michała w Grand Prix Gold w Lubinie

W dniach 1-2.10.2016r. w Lubinie odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym sezonie Turniej „Grand Prix Gold” w kategorii Junior (U-19) i Młodzik (U-15) w badmintonie. Od tego sezonu są to zawody najwyżej punktowane i występują w nich najlepsi badmintoniści z Polski wyłonieni na podstawie listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona. W turnieju udział wzięło 133 zawodników, w tym czwórka z naszego klubu: Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb, Konrad Krystek oraz Kamil Michałek. W kategorii Młodzików (U-15) w grze podwójnej chłopców kwalifikację do turnieju „Gold” uzyskały dwa nasze deble: Michał Kosztyło/Jakub Suszyński (Nowa Dęba) oraz Wiktor Grzyb/Konrad Krystek. Pierwsza para zagrała w grupie A (silniejszej), natomiast druga w grupie B (słabszej). Michał Kosztyło w parze z Jakubem Suszyńskim pomimo tego, że nie byli faworytami turnieju spisali się rewelacyjnie. W grupie wygrali dwa mecze, kolejno z : Aleksandrowicz/Hołub (Suwałki) i Filipowicz/Lenczewski (Suwałki) oraz ulegli parze Piórkowski/Wrzalik (Ślęza Wrocław) zajmując drugie miejsce w grupie co dało prawo gry o trzecie miejsce w całym turnieju. W pojedynku o brązowy medal spotkali się z deblem Kwiatkowski/Rawiak (Zalesie Górne). Po bardzo dobrym pojedynku nasi chłopcy wygrali zdecydowanie w dwóch setach (21:10;21:5) zajmując ostatecznie III miejsce a tym samym zdobywając brązowy medal. Drugi nasz debel Wiktor Grzyb/Konrad Krystek również wygrał dwa swoje mecze grupowe pokonując pary: Waloszek/Wiercigroch (Mazańcowice) i Kłaput/Marszałek (Bieruń) oraz poniósł jedną porażkę z parą Bibik (Łódź)/Brudek (Pszczyna) zajmując ostatecznie drugie miejsce w swojej grupie co dało im prawo gry o miejsce jedenaste  w całym turnieju. W meczu o miejsce XI nasi chłopcy pokonali parę Kruszyński (Polanów)/Panasiewicz ( Jelenia Góra) zajmując ostatecznie bardzo dobra lokatę. W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej chłopców do turnieju głównego „Gold” uzyskał Konrad Krystek ze Straszęcina. Konrad wygrał kolejno z : Filipowiczem  (Suwałki), Łokietko oraz Jaszkiewiczem (Kędzierzyn Koźle) i Rawiakiem (Zalesie Górne) oraz przegrał z Maciągiem (Widełka). Dzięki tym wynikom zajął bardzo wysokie XV miejsce. W kategorii Juniorów (U-19) zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej awans do turnieju głównego „Gold” uzyskał Kamil Michałek. Niestety po wygraniu pierwszego singla z Kulskim z Bierunia kolejne mecze musiał oddać walkowerem gdyż u naszego zawodnika odnowiła się kontuzja łokcia i nie mógł kontynuować gry w dalszej części zawodów.