Medale naszych zawodników na turnieju w Żyrakowie

W dniu 08.10.2016 w hali sportowej przy ZSP w Żyrakowie odbył się pierwszy w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Młodzików (U-15) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy  „Orbitek” Straszęcin oraz ZSP w Żyrakowie. Do rywalizacji przystąpiło 69 badmintonistów z 15 klubów, z takich miejscowości jak: Niepołomice, Mazańcowice, Strzelce Opolskie, Zamość, Lubliniec, Kraków, Bieruń, Szczucin, Nowa Dęba, Dubiecko, Rzeszów, Widełka, Tarnowiec, Mielec oraz Straszęcin. „Orbitek” Straszęcin reprezentowało 10 zawodników, z czego 8 stanęła na podium z medalami.  W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej chłopców wystąpiło trzech zawodników gospodarzy, tj.: Konrad Krystek, Wiktor Grzyb oraz Michał Kosztyło. Najlepiej z nich spisał się ten pierwszy. Konrad po wygraniu swojej grupy oraz ćwierćfinału awansował do pierwszej „czwórki” gdzie w meczu o finał spotkał się z kolegą klubowym Wiktorem Grzybem, który również eliminacje przeszedł jak burza. W pojedynku półfinałowym tym razem lepszy okazał się o rok młodszy Konrad Krystek wygrywając w dwóch setach (21:16;21:17). W meczu o złoto przeciwnikiem okazał się Szymon Maciąg z Widełki. Niestety nasz zawodnik przegrał w dwóch setach (7:21;10;21) zajmując ostatecznie II miejsce na podium. Na III stopniu podium z brązowym medalem stanął Wiktor Grzyb. Nasz trzeci zawodnik w tej grze – Michał Kosztyło zawody ukończył na miejscach VII.  W grze pojedynczej dziewcząt Joanna Szerszeń zawody ukończyła na miejscach VI. W kategorii Młodzików (U-15) w grze podwójnej  chłopców debel Michał Kosztyło/Jakub Suszyński (Nowa Dęba) nie miał sobie równych wygrywając kolejno z: Marszałek/Russek (Bieruń), Beker/Wróbel (Kraków/Szczucin) oraz Kasprzak/Smolak (Zamość). Te zwycięstwa zagwarantowały naszemu Michałowi i jego koledze z Nowej Dęby I miejsce na podium. Na miejscu IV zawody ukończył nasz drugi debel Wiktor Grzyb/Konrad Krystek, natomiast Filip Czerwiec w parze z Olafem Warneckim z Rzeszowa zajęli VI miejsce.  W grze podwójnej dziewcząt na miejscu VI zawody ukończyły Aleksandra Szela/Joanna Szerszeń. W kategorii Młodzików (U-15) w grze mieszanej na III miejscu stanął mikst Michał Kosztyło/Jessica Orzechowicz (Tarnowiec). W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej chłopców wystąpił Arkadiusz Dydyński jak jedyny zawodnik gospodarzy. Arek spisał się bardzo dobrze. Wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. Jednak w meczu o półfinał uległ starszemu koledze z Niepołomic zajmując ostatecznie V miejsce. W grze pojedynczej dziewcząt wszystkie badmintonistki gospodarzy zawody ukończyły na fazie grupowej zajmując odpowiednio miejsca: Emilia Skrzek i  Klaudia Zator (miejsce VI-X),  Oliwia Tęcza – (miejsce XI- XV). W grze podwójnej dziewcząt po wygraniu fazy grupowej debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator awansował do finału gdzie spotkał się z parą Jochacy/Stokfisz z Bierunia. Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (19:21;21:15;21:18) lepsze okazały się rywalki ze śląska. Naszym dziewczynom przypadło II miejsce na podium. Na trzecim stopniu podium stanął drugi debel ze Straszęcina, tj: Oliwia Tęcza/Eliza Piękoś.

Był to pierwszy z czterech turniejów Ogólnopolskich przyznanych przez Polski Związek Badmintona dla Żyrakowa  na sezon 2016/2017.