Dwa medale dla „Orbitka” na „Mazovia CUP”

W dniach 14-16.10.2016 r. w Zielonce k/Warszawy odbył się Międzynarodowy Turniej w badmintonie „MazoviaCup” . W imprezie udział wzięli zawodnicy z Białorusi, Niemiec oraz Polski, w sumie 324 zawodników. Turniej ten był zaliczany do jednego z czterech turniejów wysoko punktowanych z cyklu „Grand Prix Polski”. Nasz klub reprezentowali: Jakub Kufel, Patryk Michałek, Emilia Skrzek, Klaudia Zator oraz Arkadiusz Dydyński.  Trójka z nich do domu wróciła z medalami. W kategorii Młodzików młodszych (U-13) w grze mieszanej wystąpił mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Po wygraniu dwóch meczów grupowych z : Herbowski/Nippe z Kędzierzyna – Koźle(21-17;21-9) oraz Kamiński/De Makay z Warszawy (21-12;21-9) awansowali do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z parą mieszaną Czapski(Płock)/Berge(Niemcy). I tym razem nasz mikst okazał się lepszy wygrywając w dwóch setach (21-16;21-9) awansując niespodziewanie do półfinału. W pojedynku o finał przeciwnikami był mikst z Bierunia Liszka/Muszyński. Niestety po bardzo zaciętym, trzysetowym meczu Arek z Emilką przegrali (12-21;21-18;9-21) zajmując ostatecznie III miejsce, zdobywając brązowy medal. W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze podwójnej wystąpili Jakub Kufel w parze z Rafałem Lejko z Nowej Dęby oraz Patryk Michałek z Wojciechem Brudkiem z Pszczyny. Pierwszy debel spisał się lepiej. Po wygraniu swojej grupy pokonując kolejno z : Makarewicz/Polakowski z Białegostoku (21-12;21-17), Ostrowski/Szempliński z Babic (21-10;21-16) oraz Bilbin/Jaroszczuk z Suwałk (21-13;21-16) awansowali do finału. W meczu o złoto spotkali się z para mieszaną Gabrysiak (Sianów)/Matysiak (Zalesie Górne). Niestety tym razem nasza para nie sprostała przegrywając w dwóch setach (14-21;16-21) zajmując ostatecznie bardzo wysokie II miejsce, zdobywając srebrny medal na bardzo prestiżowej imprezie badmintonowej.Drugi debel tj. Michałek(Straszęcin)/Brudek (Pszczyna) zajął również bardzo dobre miejsce V-VIII.