Ogólnopolskie turnieje w Żyrakowie

W dniu 19.11.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików (U-15) oraz Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. Do zawodów zgłosiło się 14 klubów  z takich miejscowości jak: Niepołomice, Zamość, Suchedniów, Morawica, Łęczna, Ropica Polska, Szczucin, Strzelce Opolskie, Widełka, Mielec, Zagnańsk, Tarnowiec, Dubiecko oraz Straszęcin. W sumie na matach w Żyrakowie rywalizowało 57 zawodników, z czego 10 z naszego klubu. Organizatorem turnieju  był Uczniowski Klub Sportowy „Orbitek” Straszęcin przy współpracy z ZSP w Żyrakowie. W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej chłopców na III stopniu podium z  brązowymi medalami  stanęło dwóch zawodników ze Straszęcina, tj. Michał Kosztyło oraz Konrad Krystek. Zarówno Michał jak i Konrad wygrali swoje grupy eliminacyjne oraz mecze ćwierćfinałowe docierając do półfinałów. Michał Kosztyło w swoim pojedynku o finał nie sprostał Karolowi Dulakowi  ze Szczucina ulegając w dwóch setach (21-23;16-21), natomiast Konrad Krystek przegrał z   Jakubem Smolakiem z Zamościa oddając drugiego seta bez walki z powodu kontuzji.  Wśród dziewcząt na IV miejscu zawody ukończyła Joanna Szerszeń.  W grze mieszanej Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie swoje pojedynki, a tym samym stając na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami. Na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Szela ze Straszęcina w parze z Piotrem Stachowiczem z Strzelec Opolskich. W grze podwójnej chłopców debel  Konrad Krystek/Michał Kosztyło ze Straszęcina wygrywając wszystkie swoje pojedynki bez straty seta zajął I miejsce stając na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej dziewcząt na III miejscu z brązowym medalem  zawody ukończyła Emilia Skrzek ze Straszęcina. Emilka do półfinału awansowała wygrywając swoją grupę eliminacyjną. W walce o finał uległa Emilii Szczęch ze Szczucina (14-21;15-21). Na miejscach V-VIII turniej zakończyły inne zawodniczki „Orbitka”: Oliwia Tęcza, Klaudia Zator oraz Eliza Piękoś. W grze pojedynczej chłopców na III miejscu również z brązowym medalem zawody ukończył Arkadiusz Dydyński ze Straszęcina. Arek po wygraniu grupy oraz meczu ćwierćfinałowego w półfinale uległ zawodnikowi z Morawicy Janowi Franczakowi w dwóch setach (13-21;15-21). W grze mieszanej najlepszym mikstem turnieju okazał się mikst gospodarzy Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Wygrywając wszystkie swoje mecze eliminacyjne dotarli do finału gdzie spotkali się z faworytami zawodów, parą – Mucha/Kura z Niepołomic. Tym razem po bardzo zaciętym pojedynku zwycięsko wyszła nasza para wygrywając w trzech setach (20-22;21-15;21-14) a tym samym zajmując I miejsce i stając na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami. Na III miejscu podium z brązowymi medalami stanęły również Daria Langner w parze z Adamem Bodzakiem z Łęcznej oraz Klaudia Zator w parze z Jakubem Kozłowskim ze Strzelec Opolskich. W grze podwójnej dziewcząt debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator okazał się bezkonkurencyjny. Po wygraniu wszystkich pojedynków młode badmintonistki ze Straszęcina zajęły I miejsce stając na najwyższym stopniu podium. Na IV miejscu zawody ukończył inny debel gospodarzy Eliza Piękoś/Oliwia Tęcza. W grze podwójnej chłopców jedyny przedstawiciel „Orbitka” w tej kategorii Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic po wygraniu wszystkich pojedynków eliminacyjnych dotarli do finału, gdzie spotkali się z parą Jan Franczak/Piotr Tomaszewski z Morawicy. Niestety po bardzo zaciętym trzysetowym meczu (27-25;14-21;14-21) ulegli przeciwnikom zajmując ostatecznie bardzo wysokie II miejsce zdobywając srebrny medal.

Podsumowując występ zawodników ze Straszęcina należy dodać, że w sumie nasi badmintoniści stawali 11 razy na podium co sprawiło, że byli najlepszą ekipą na ww. turnieju. Więc należy optymistycznie patrzeć na dalszą część rozpoczętego  sezonu 2016/2017.