Otwarty Turniej Dzieci i Żaków

W dniu 12.02.2017 r. na hali sportowej ZSP w Straszęcinie odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci (U-9) i Żaków (U-11) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 66 młodych adeptów badmintona z takich miejscowości jak: Szczucin, Niepołomice, Tarnów, Widełka, Ropczyce, Mielec, Umieszcz, Gogołów oraz Straszęcin. Rywalizowano w grach pojedynczych. Zawodnicy UKS „Orbitek” zaprezentowali się znakomicie na tle przyjezdnych zdobywając siedem medali. W kategorii Dzieci (U-9) wśród chłopców Straszęcin reprezentowało czterech zawodników, tj: Mikołaj Krystek, Paweł Zwinka, Kacper Bezak oraz Kacper Tyrpin.  Mikołaj i Pawłem tego dnia nie mieli problemów z pokonaniem swoich  przeciwników zarówno w fazie grupowej jak i pucharowej awansując do finału. W meczu  finałowym zwyciężył Mikołaj Krystek w dwóch setach (15:8;15:7) zdobywając złoty medal i stając na najwyższym stopniu podium. Tym samym Paweł Zwinka zawody ukończył na bardzo wysokim II  miejscu zdobywając srebrny medal. Na miejscach IX –XVI  zawody ukończyli Kacper Tyrpin i Kacper Bezak. W kategorii Dzieci (U-9) wśród dziewcząt Straszęcin reprezentowała Klaudia Ciołek. Nasza młoda zawodniczka rozegrała bardzo dobre zawody. Wygrała swoją grupę eliminacyjną oraz kolejne mecze pucharowe awansując do finału. W meczu o I miejsce nie sprostała jednak Julii Piaskowskiej z Ropczyc ulegając w dwóch setach (6:15;7:15) zajmując ostatecznie II miejsce, a tym samym stając na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem.W kategorii Żaków (U-11) wśród chłopców Straszęcin reprezentowało czterech zawodników, tj: Patryk Langner, Bartosz Kufel, Dawid Dydo oraz Jan Jaszcz. Cała czwórka spisała się bardzo dobrze w fazie grupowej awansując do fazy pucharowej. Również wszyscy zwycięsko przeszli pierwszą rundę pucharową awansując do ćwierćfinału.  Niestety w jednym z meczów ćwierćfinałowych spotkało się dwóch zawodników „Orbitka”. Ze sobą musieli rywalizować Jan Jaszcz i Bartosz Kufel. Lepszy okazał się ten drugi wygrywając w dwóch setach. Tym samym Jan Jaszcz zajął miejsce V-VIII a Bartosz Kufel awansował do „czwórki”. Pozostała dwójka ze Straszęcina tj. Dawid Dydo i Patryk Langner  wygrała swoje mecze również awansując do półfinału. W meczach o finał w pierwszej parze spotkali się Patryk Langner z Bartkiem Kuflem a w drugiej Dawid Dydo z Maciejem Gałanem z Niepołomic. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli Gałan i Langner.  Dydo i Kufel ostatecznie zawody ukończyli egzekwo na III miejscu z brązowymi medalami. W meczu finałowym Patryk Langner nie sprostał zawodnikowi z Niepołomic przegrywając w dwóch setach (5:15;12:15) zajmując ostatecznie II miejsce i stając na podium ze srebrnym medalem.W kategorii Żaków (U-11) wśród dziewcząt Straszęcin reprezentowały Oliwia Krystek i Oliwia Miazga. Obie nasze badmintonistki przeszły awansowały do fazy pucharowej. Również wygrały swoje pojedynki w pierwszej rundzie pucharowej awansując do ćwierćfinału. Niestety w ćwierćfinale trafiły na siebie. W tym pojedynku lepsza okazała się Oliwia Krystek wygrywając w dwóch setach, awansując do półfinału. Tym samym Oliwia Miazga zawody ukończyła na miejscu V-VIII. W meczu o finał Oliwia Krystek przegrała po zaciętych trzech setach (15:13;2:15;10:15) z Klaudią Rzeszutek z Widełki zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal.