Sukces badmintonistów „Orbitka” w Sianowie

W dniach 23-25.10.2020 w Sianowie k/Koszalina odbył się Festiwal Badmintona w ramach tego turnieju odbyło się Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13) – bardzo wysoko punktowane zawody.  Do rywalizacji przystąpiło 188 najlepszych w tych kategoriach zawodników z całej Polski. Nasz klub reprezentowali: Skrzek Emilia, Zator Klaudia, Kufel Bartosz, Krystek Mikołaj oraz Skrzek Antonina. Najlepiej spisały się Emilia i Antonina Skrzek, które z Sianowa wróciły z medalami.

W grze podwójnej dziewcząt (U17) Emilia Skrzek wystąpiła w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. Ten debel kombinowany  wygrał swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno pary: Fras (Kępno)/Jaśkiewicz (Suwałki) – 21:7,21:5 oraz Stachowicz/Wojnak (Sławno) – 21:9,21:6 awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał przeciwniczkami były Pająk/Pajek z Suchedniowa. I tym razem nasz debel wygrał w dwóch setach 21:18;21:17 meldując się w „czwórce”. W meczu półfinałowym spotkały się z parą Janko/Zielińska z Głubczyc. Po bardzo zaciętym i emocjonującym trzysetowym meczu po raz kolejny nasze badmintonistki wygrały 22:20;15:21;21:14 awansując do finału. W meczu finałowym stanęły naprzeciw debla z Suwałk – Lenczewska/Niedźwiecka. I tym razem nie było łatwo. Po pierwszym secie przegranym Emilka z Julką wygrały jednak kolejne dwa wygrywając ostatecznie 12:21;21:18;21:10. Tym samym debel Emilia Skrzek/Julia Stankiewicz zajął I miejsce stając na pierwszym stopniu podium. Dla Emilki to pierwsza wygrana w grze podwójnej na tak dużej imprezie. W tej grze wystąpiła również druga nasza zawodniczka Klaudia Zator w parze z Weronika Aleksandrowicz z Sulęcina. Debel ten nie zdołał jednak wygrać grupy eliminacyjnej zajmując ostatecznie miejsce 7-12. W grze mieszanej (U17) wystąpiły dwa miksty kombinowane. Emilia Skrzek w parze z Mikołajem Kraftem z Poznania oraz Klaudia Zator w parze z Karolem Wąsikiem z Nowej Dęby. Obie pary przegrały jednak swoje mecze w drugiej rundzie zajmując ostatecznie miejsca 9-16.

W grze pojedynczej dziewcząt (U17) Emilia Skrzek zajęła miejsce 11 a Klaudia Zator 21.

W grze pojedynczej chłopców (U17) Bartosz Kufel zajął 16 miejsce.

W grze mieszanej (U13) Mikołaj Krystek w parze z Natalią Horst wygrali jeden mecz w fazie grupowej i sklasyfikowani zostali na miejscach 7-12.

W grze pojedynczej chłopców (U13) bardzo dobrze spisał się Mikołaj Krystek, który wygrał swoja grupę eliminacyjną awansując do 1/8 finału. W meczu o ćwierćfinał wygrał również z Gackim z Głubczyc – 17:21;21:13;21:12 awansując do „ósemki”. W meczu o półfinał nie sprostał jednak wyżej notowanemu  Gwiaździe z Pabianic przegrywając 15:21;13:21 i zajmując ostatecznie miejsca 5-8.

W turnieju żaków młodszych (U9) bardzo dobrze spisała się Antonina Skrzek. Nasza najmłodsza zawodniczka  pokonała kolejno: P. Broś (Sianów) 15:1;15:1, W. Wawrzyniuk (Sianów) 15:8;15:1 oraz L. Białowąs (Sianów). Niestety nie udało jej się wygrać z A. Karbowską (Sarbice) 15:14;10:15;6:15. Ostatecznie zajęła II miejsce i z Sianowa wróciła ze srebrnym medalem.

Należy dodać, że Polski Związek Badmintona powołał na II półrocze 2020 roku składy Kadr Narodowych. Z przyjemnością informujemy dwójka zawodników „Orbitka” znalazła się w tym zaszczytnym gronie. Emilia Skrzek została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych (U7), a Bartosz Kufel został powołany do Kadry Narodowej Młodzików (U15). WIELKIE GRATULACJE i ŻYCZYMY SUKCESÓW!!!