Dwa medale dla „Orbitka” w Warszawie i Józefosławiu

W dniach 15-18.10.2020 w Warszawie oraz Józefosławiu k/Warszawy odbyły się kolejno bardzo duże imprezy badmintonowe. W Warszawie odbyło się wysoko punktowane Grand Prix Juniorów (U19) w którym udział wzięło czterech zawodników z naszego klubu (Emilia Skrzek, Wiktor Grzyb, Michał Kosztyło oraz Bartosz Kufel), natomiast w Józefosławiu odbyły się coroczne Dni Narodowe Badmintona 2020 i wystąpiła w nich najmłodsza nasza zawodniczka– Antonina Skrzek. Cała piątka zaprezentowała się bardzo dobrze. W Grand Prix Juniorów w grze podwójnej dziewcząt Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz zagrały w starszej dla siebie kategorii wiekowej. Mimo tego nie miały kompleksów. W fazie grupowej nie dały szans kolejno deblom: Potkańska/ Sokołowska (Jelenia Góra) wygrały 21:10;21:18 oraz Niedźwiedzka/Lenczewska (Suwałki) wygrały 21:17;21:14 awansując do półfinału. W półfinale nie sprostały trzy lata starszemu deblowi Orzechowicz (Ropczyce)/Radziszewska (Białystok) przegrywając 12:21;19:21. W meczu o III miejsce pokonały zdecydowanie debel Tomaszewska (Kielce)/Dziejarska (Marki) w dwóch setach 21:5;21:6 zdobywając brązowy medal. W Grand Prix Juniorów grze podwójnej mężczyzn nasz debel eksportowy Wiktor Grzyb/Michał  Kosztyło zajął  V miejsce. W Grand Prix Młodzików w grze mieszanej bardzo dobre IV miejsce zajął mikst Bartosz Kufel/Ewa Batłomiejczuk (Suchedniów) . W Grand Prix Młodzików w grze podwójnej chłopców bardzo dobre V miejsce zajął debel Bartosz Kufel/Krystian Wąsik  (Nowa Dęba) .

W Dniach Narodowych Badmintona 2020 I miejsce w kategorii do lat 9 zajęła Antonina Skrzek. Antosia wystąpiła również w kategorii do lat 11 gdzie po zaciętych pojedynkach zajęła V miejsce. Tosia była najmłodszą zawodniczką turnieju (na ten moment ma 7 lat).