Dwa brązowe medale naszych zawodników w Głubczycach

W dniach 01-04.10.2020 w Głubczycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach uczestniczyło w sumie 209 zawodników z całego kraju. Na starcie nie zabrakło również badmintonistów ze Straszęcina. Nasz klub reprezentowali: Bartosz Kufel, Oliwia Krystek oraz Mikołaj Krystek. Pierwsza dwójka awans do turnieju głównego zapewniła sobie na podstawie wysokiego miejsca na liście rankingowej PZBad, natomiast Mikołaj musiał wystąpić w eliminacjach. W grze mieszanej para Bartosz Kufel/Oliwia Krystek z racji wysokiego rozstawienia w I rundzie miała wolny los awansując do „szesnastki”. W meczu o ćwierćfinał pokonała mikst z Kędzierzyna – Koźla – Cybulski/Maślanka (21:14;21:14). W ćwierćfinale nasi zawodnicy zagrali z mikstem z Pabianic – Mikołajczyk/Kopka. Mecz ten pomimo słabego początku zakończył się zdecydowanym zwycięstwem badmintonistów ze Straszęcina, którzy wygrali w dwóch setach (21:17;21:4) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z parą rozstawioną na tych mistrzostwach z nr. 1 – Morawski (Kobierzyce)/Żwan (Warszawa). Niestety pomimo dobrego początku zarówno pierwszego jak i drugiego seta ostatecznie nasza para mikstowa przegrała ten pojedynek w dwóch setach (14:21;11:21) zajmując ostatecznie III miejsce, zdobywając brązowy medal. Jest to największy sukces tych zawodników. W grze podwójnej chłopców Bartosz Kufel w parze z Krystianem Wąsikiem z nowej Dęby również w I rundzie mieli wolny los z racji wysokiego rozstawienia. W meczu 1/8 finału po bardzo dobrym meczu pokonali parę gospodarzy – Lenartowicz/Serafin (21:15;21:9) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał zmierzyli się z  parą – Drymajło (Przemyśl)/Zmarz (Kędzierzyn – Koźle). Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu nasz debel kombinowany wygrał w trzech setach (15:21;21:11;21:15) meldując się w „czwórce”. W meczu o finał spotkali się z parą rozstawioną z nr 1 na tych mistrzostwach – Mielnik (Głubczyce)/Budny (Kędzierzyn – Koźle). Również po bardzo zaciętym meczu tym razem lepsi okazali się rywale z opolskiego wygrywając w dwóch setach (18:21;16:21). Ostatecznie debel Bartosz Kufel/Krystian Wąsik zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal. Dla Bartka Kufla był to drugi brązowy medal na tych Mistrzostwach, a jadąc na imprezę marzył po cichu o jednym, więc tym bardziej wielki sukces młodego badmintonisty ze Straszęcina. W turnieju głównym wystąpił również w ww. grze Mikołaj Krystek w parze z Szymonem Kazimirem z Medyki, którzy w I rundzie przegrali z parą gospodarzy – Adamów/Gałązka (15:21;12:21) zajmując ostatecznie miejsce 17. W grze podwójnej dziewcząt Oliwia Krystek w parze z Aleksandra Kurkiewicz zagrały w głównym turnieju bez eliminacji z racji wysokiego miejsca w rankingu. W I rundzie pokonały parę z Głubczyc – Krawiec /Naumczyk w trzech setach (10:21;21;15;21:18) awansując do 1/8 finału. W meczu o ćwierćfinał uległy niestety deblowi z Suchedniowa – Bartłomiejczuk/Bartłomiejczuk (12:21;15:21) zajmując ostatecznie miejsce 9. W grze pojedynczej chłopców Mikołaj Krystek rozpoczął od czwartkowych eliminacji do turnieju głównego. Pomimo, ze nie był rozstawiony wygrał kolejno z:  Kowalskim (Jelenia Góra), Borowskim (Pabianice) oraz Stefaniukiem z Mazańcowic awansując do turnieju głównego. W turnieju głównym spotkał się w I rundzie z Budnym (Kędzierzyn – Koźle). Niestety tym razem rywal okazał się za mocny i Mikołaj przegrał  w dwóch setach (7:21;8;21), ostatecznie zajmując miejsce 17. Były to ostatnie Mistrzostwa Polski kończące sezon 2019/2020Zawodnicy Orbitka zdobyli w tych imprezach trzy medale. Wcześniej na początku września  wicemistrzostwo Polski w grze mieszanej zdobyła Para Arkadiusz Dydyński/ Emilia Skrzek a zakończyli ich młodsi koledzy Bartosz Kufel i Oliwia Krystek również wielkim sukcesem z czego bardzo się cieszą ich trenerzy: Piotr Skrzek i Andrzej Rachwał. Wielkie słowa podziękowania za pomoc w przygotowaniach należą się również Centrum Rehabilitacji i Medycyny Manualnej „PROMEDICA” z Dębicy, które współpracowało wspólnie z klubem w najważniejszym okresie . Gratulacje !!!